İstanbul’da Günlerdir Beklenen Kar Yağışı Başladı!

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile AKOM’dan İstanbul için kar yağışı uyarıları arka arkaya geldi. İstanbul’a kar yağışı Silivri’de etkisini göstermeye başlarken, özellikle akşam saatlerinde beklenen kar yağışı öncesinde şiddetli yağmur da etkili oldu. Yağmurla birlikte İstanbul’un sahil şeridini kara bulutlar kapladı.

Günlerdir gelen uyarılarının ardından beklenen kar yağışı Edirne’de başladı. İstanbul’da ise beklenen kar yağışı Silivri’den giriş yaparken, mega kentte yağmur da etkili olmaya başladı.

ŞEHRİN ÜSTÜNÜ KARA BULUTLAR KAPLADI

Yağmurla birlikte İstanbul’un üstünü kara bulutlar sardı. Kentte öğle saatlerinde Tarihi Yarımada ve sahil şeridinde gündüz geceye döndü.

KAR YAĞIŞI İSTANBUL’A GİRİŞ YAPTI

Peş peşe gelen kar uyarılarının ardından kar mega kentte Silivri’den giriş yaptı. Kar yağışının etkisini, giderek artırması beklenirken Çatalca beyaza bürüdü. Lapa lapa yağan kar, ortaya güzel görüntüler çıkardı.

İBB’DEN UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise, bu akşamdan itibaren etkili olması ve gelecek hafta ortasına kadar sürmesi beklenen kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için bir dizi önlem alındığını bildirdi.

İBB’den yapılan açıklamada, “İzlanda kışına” karşı hazırlıkların tamamlandığı bildirildi. Açıklamada, bu akşam saatlerinden itibaren başlayarak gelecek hafta ortalarına kadar sürecek kar yağışı sırasında cadde ve meydanların açık tutulması için 7 bin 421 personelin, bin 582 karla mücadele aracıyla göre başında olacağı belirtildi.