İstanbul’da seyir halindeyken cayır cayır yandı! Lüks araç kullanılmaz halde

İstanbul'da seyir halindeyken cayır cayır yandı! Lüks araç kullanılmaz halde
İstanbul'da seyir halindeyken cayır cayır yandı! Lüks araç kullanılmaz halde

Saat 14.30 sıralarında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Beşiktaş Ortaköy bağlantı yolunda seyir halinde olan sürücü Tuana Sert ve arkadaşı Hatice Uygur’un içerisinde bulunduğu lüks otomobilin motorunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi üzerine otomobilin her tarafına sardı.

ŞOKA GİRDİLER

Aracın yandığını fark eden genç kızlar hemen araçtan inerek itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Olay esnasında genç kızların kişisel eşyalarını araçtan kurtaramadığı öğrenildi. Olay nedeniyle şoka giren genç kızlar, bir süre çalışmaları izledi. Arkadaşı ise cep telefonuyla otomobilin son halinin fotoğrafını çekti. İhbar üzerine olay yerine gelen Beşiktaş İtfaiye Grup Amirliğine bağlı ekip, olay yerine geldi. Ekiplerin müdahalesi sonucu otomobildeki yangın kısa sürede söndürüldü. Otomobilin yandığı anlar ve müdahale anları ise kameralara yansıdı. Olay nedeniyle bağlantı yolundaki trafik polis ekipleri tarafından kesildi.

“ÇOK ÇABUK ALEV ALDI”

Araç sürücüsü Tuana Sert, “Araç birden motor uyarısı verdi. Aracı kenara çektikten sonra dörtlüleri yaktım. Arkadaşım yanımda oturuyordu. Arkadaşımın tarafından duman gelmeye başlayınca kontağı kapatıp araçtan uzaklaştık. Zaten yerlere yağ birikintileri dökülmüş. Zaten çok çabuk alev aldı. Motor uyarısı vermişti zaten direkt kontağı kapatıp dışarı çıktık. Ben çantamı aldım telefonumu alabildim. Arkadaşım eşyalarını alamadı, kredi kartlarım, sürücü kimliğim hepsi içerde kaldı” dedi.

“TUHAF BİR KOKU GELMEYE BAŞLADI”

Sağ koltukta bulunan Hatice Uygur “Yani çok korkutucuydu oradan bir anda dumanlar çıkmaya başladı. Zaten duman çıktığında kenara çektik çok tuhaf bir koku gelmeye başladı. Sağ koltuktaydım bir anda böyle alevler çıkmaya başladı kendimizi hemen arabanın dışına attık. Ben korktum yani böyle bir patlama olacak falan diye. Yani kötüydü bayağı” şeklinde konuştu. Polis yangınla ilgili çalışma başlattı.