İstenmeyen tüylere karşı geleneksel yöntem ile modern kimya BIOTA Laboratuvarları’nda birleşti

featured

 

 

Karınca Yumurtası Ekstresi Klinik Çalışmada Etkili Bulundu

 

İnsanların yüzyıllar boyunca istenmeyen tüylere karşı doğal yöntemlerden biri olarak kullandığı ‘karınca yumurtası yağı’ yeniden keşfedilmeye başlandı. Çok eski dönemlerde de yaygın olarak kullanılan ‘karınca yumurtası yağı’, Bioder’in keşfi ile istenmeyen tüylere karşı çözüm için önerilen ürünler arasında yerini aldı.

 

 

Bioder, bitkisel ve doğal ürünlerden oluşan ailesine, Ortadoğu ve Asya’da asırlardır kullanılan ‘karınca yumurtası yağı’nı da ekleyerek bilimselliği gelenek ile buluşturdu. İstenmeyen tüylerde etkili olan karınca yumurtası yağının, tüyleri incelttiğini ve cildi nemlendirmeye yardımcı olduğunu belirten BIOTA Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar, “2002 yılında kurduğumuz Biota Laboratuvarları çatısı altındaki tüm markalarımızda bilimsel yöntemlerimizi, doğallık ve bitkisel çözümlerle biraya getiriyoruz. BIOTA Laboratuvarları olarak eski dönemlerden bu yana kullanılan ‘karınca yumurtası yağı’nı bilimin gücüyle birleştirip, yenilikçi teknolojiye uygun olarak hazırladık. Laboratuvarımızın buradaki farkı; karınca yumurtası yağının bilinirliğini, bilimin güvencesi ile birleştirmesi oldu. Doğal maddeler zaten tabiatta var. Burada önemli olan bu kaynakları günümüz insanının kullanımına uygun hale getirmek. ‘Karınca yumurtası yağı’ da tam böyle bir ürün. Hep bilinen ve kullanılan bu ürünü laboratuvarımız yeniden formüle etti.” dedi.

 

Almanya’da dermotolojik testleri gerçekleştirildi

 

Bioder ‘karınca yumurtası yağı’nın, Almanya’da yapılan dermatolojik testlerde, epilasyon ve depilasyon sonrası kullanımda tüy görünümünde azalmaya yardımcı olurken, tüyleri de incelttiğinin altını çizen Dündar, sözlerini şöyle sürdürdü:

Geçmişte sadece geleneksel olarak uygulanan bir yöntem, günümüzde modernize edildi. Hijyenik koşullarda hazırlanan ürüne eczanelerin yanı sıra market ve parfümerilerden ulaşmak mümkün. Ortaya çıkan cilt dostu ve tüy görünümünü azaltan bu ürün, Almanya’da bulunan laboratuvarda dermatolojik testlerden geçti. Karınca yumurtası yağının bilinirliğini ve kanıtlanmış etkisini modern üretim ve kimya ile birleştirdik.  Dünyanın farklı yerlerinden özellikle de Uzak Doğu’dan getirilen, yüzde 100 gerçek karınca yumurtalarından üretilen ekstreyi laboratuvarlarımızda cilt dostu ürünlere dönüştürüyoruz.”

Ürünün hiçbir şekilde sentetik bir yağ içermediğine de dikkat çeken Cihat Dündar, merdiven altı üretim ve sahte ürünler konusunda tüketiciyi uyardı.

 

Dermatolojik testlerde Bioder karınca yumurtası yağının başlıca faydaları ise şu şekilde sıralanıyor:

 

 

  • Cilde uygulanması ile tüy görünümünü azaltıyor ve inceltiyor. 
  •  Cildi nemlendiriyor. 
  •  Cildin istenilen pürüzsüzlüğe kavuşmasına yardımcı oluyor.