İşyeri sigortası ne işe yarar?

İşyeri sigortası ihtiyaçlara yönelik olarak düzenlenen bir sigorta poliçesi ile iş yerini güvence altına almayı sağlayan bir sigorta çeşididir.

featured

İşyeri sigortası ihtiyaçlara yönelik olarak düzenlenen bir sigorta poliçesi ile iş yerini güvence altına almayı sağlayan bir sigorta çeşididir. İşyeri sigortası işyerindeki tüm muhteviyatı teminat altına almak noktasında taşıt çarpması hırsızlık cam kırılması yangın su baskını sel gibi risklere karşı güvenli ve huzurlu bir şekilde iş yerinin korunmasını amaçlamaktadır. İşyeri sigortasını işyerinde faaliyet yürüten ve bunlara karşı önlem almak isteyen herkes yaptırabilir. İşyeri sigortası gerekli işlemleri yapan Bu anlamda ülkemizde sigortacılık faaliyetlerini yürüten kuruluşlar tarafından Bu sayede bireyler işyerinin veya bürolarının güvenliğini teminat altına alabilirler.

İşyeri sigortası teminatları nelerdir?

İşyeri sigortası herhangi bir sebeple işyerinde yangın çıkması neticesinde eşyaların demirbaşların ya da işyerinin yanması sonucunda oluşan zararı kapsamaktadır. Yine işyeri sigortası yıldırım gibi durumlarda da işyerinin sigorta kapsamına dahil edilmesini sağlar. Ne yazık ki özellikle de çok yüksek katlı binalarda yıldırımsavar kullanılmadığı takdirde yağışlar neticesinde Yıldırım düşebilmektedir. İşyeri sigortası işyerinin infilak etmesini de kapsamaktadır. Öte yandan yine işyeri sigortası dahili su baskınlarını izolasyon yetersizliğinden kaynaklanan dahili su hasarlarını da karşılar. Gönül anlamda deniz kenarlarındaki işyerlerinde karşılaşılan fırtına sürecinde de yine işyeri sigortası kapsam dahilindedir.

Taşıt çarpmaları da işyeri sigortası içerisinde yer alır

Sosyal medyada ve haberlerde görüldüğü üzere gerek motosikletlerin gerekse otomobil ve daha büyük araçların işyerlerine trafik kazası şeklinde çarpmaları mümkündür. Bu sadece kara taşıtlarını değil aynı zamanda hava ve deniz taşıtlarını da kapsamaktadır. İşyeri sigortası kara deniz ve hava taşıtlarının işyerlerine çarpmaları neticesinde oluşabilecek hasarları da kapsamaktadır. Öte yandan yine yer kayması Duman ve deprem gibi süreçlerde işyeri sigortasının dahilindedir. Özellikle deprem bölgesinde yaşayan bireylerin bu anlamda herhangi bir sıkıntıya düşmemek için işyerlerine işyeri sigortası ile sigortalı atmaları kendileri için oldukça faydalı olacaktır. Yine sel veya su baskını koşullarında da iş yerlerinin sigortalı olması bireylerin bu anlamda zararlarının giderilmesi için büyük katkılar sunmaktadır. İşyeri sigortası enkaz kaldırma masrafları da karşıladığı gibi aynı zamanda özellikle kış mevsiminde dükkanların üzerinde biriken karların dükkanlara zarar vermesi neticesinde oluşan kar ağırlığı hasarını da karşılamaktadır.

İşyeri sigortası hırsızlığı da kapsar

İşyeri sigortası aynı zamanda iş yerinde oluşan hırsızlıkları demirbaşların makine ve tesisatların çalınması neticesinde oluşabilecek hasarı kira kaybını iş durmasını da karşılamaktadır. Bifiyatla Sigorta ülkemizdeki sigorta şirketlerinin yapmış olduğu çalışmaları tek bir ekranda birleştir. Bifiyatla internet sitesine giren bireyler hangi sigorta işleminden faydalanmak istiyorlarsa bunu ekrandan sorgulayarak ülkemizde faaliyet yürüten birçok sigorta şirketinin teklifini alırlar. Firma 7 gün 24 saat müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibi sergiler ve destek hattını da hayata geçirir. Kuruluş müşterilerinin en geniş kapsamlı poliçeyi en uygun fiyatlarla nasıl ulaşabileceğine dair yol gösterir.

Kaynak: https://bifiyatla.com/isyeri-sigortasi/