İYİ Parti İstanbul’da Etrafa Yansıyan İstifalarla Sarsıldı

featured

İYİ Parti Esenyurt İlçe Teşkilatı, Ekrem İmamoğlu’nu Destekleyerek İstifa Etti

İYİ Parti’nin dün İstanbul’da düzenlediği aday tanıtım toplantısının ardından bugün, Esenyurt ilçe teşkilatı istifa etti. Teşkilat üyeleri, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararı alarak İYİ Parti’den istifalarını duyurdu.

İstifaların Gerekçesi: İYİ Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nu Desteklememesi

İstifaların gerekçesi, İYİ Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nu desteklememesinin Cumhur İttifakı’na fayda sağlayacağı düşüncesi oldu. Teşkilat üyeleri, yapılan basın açıklamasında, “Bu politik tavır, toplumun birçok kesiminde olduğu gibi bizim tarafımızdan da anlaşılmaz ve doğru bulunmamıştır” ifadesini kullanarak, parti içindeki ayrılıkların sebebini dile getirdi.

İlçe Teşkilatının İstifa Açıklaması

İlçe teşkilatı yaptığı açıklamada, “Bugün burada, uzun yıllar İYİ Parti’nin çeşitli kademelerinde görev almış ve memlekete ışık olabilmek için bu görevi büyük bir sorumlulukla yerine getirmiş kişiler olarak toplanmış bulunmaktayız. Partide görev aldığımız süre içerisinde, özellikle İlçe Başkanlığınca, etkin siyaset üretememe, basın ve sivil toplumla iletişimsizlik, sahada etkisiz kalma ve teşkilat yapısındaki yetersizlikler başlıca mücadele ettiğimiz sorunlardı” dedi.

Ayrıca açıklamada, “Gelinen süreç itibariyle teşkilat yapısının bozulması, iktidar karşısında etkin siyaset üretilmesi gerekirken, muhalefete muhalefet edilmesi hizmetimiz nazarımızda olumsuz, seçmen nezdinde tepkiyle karşılanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı İYİ Parti’den istifa ettiğimizi basına ve kamuoyuna bildiriyoruz. Teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.