İzmir Emdr Terapisi

featured

 

Güçlü psikoterapi çalışmaların başında EMDR tedavisi yer alır. EMDR;  panik atak, kaygı, endişe ve duygusal sorunların çözümüne yardımcı olacak etkili bir tedavi şeklidir. Travma yaşandıktan sonra meydana gelen stres bozukluğu, depresyon, ansikiyete ya da fobi gibi her türlü olumsuz alışkanlıkların atılarak bir bakıma değişim sürecinin yeniden hayatınıza işlenmesine yardımcı olur. Bu terapinin hem yetişkin hem de çocuklar içinde uygun olduğunun altını çizmemiz gerekir. Kısaca bu tip duygusal ve aynı zamanda da psikolojik açıdan bir çöküş içerisine giren bireylere uygulanabilecek etkili bir terapi şeklidir.

İzmir Emdr terapisi arayanlar en doğru adres içerisinde yer alarak tüm problemlerinin giderilmesini sağlayabilir. Yaşanan travmaların bilinçaltından silinmesi ve hayata daha pozitif yönde bir bakış yapabilmeniz adına etkili bir terapi hizmetleri verilir.

İzmir Emdr Terapisi Desteği

İzmir’de Emdr terapisi veren adresle artık tüm negatif sorunlardan bir bir arınmaya başlayacaksınız. Hayatınıza olumlu bir ışık sunmaya konusunda yardımcı olacak terapi merkeziyle artık yaşamınızı daha mutlu şekilde sürdürmeye başlayacaksınız. Yaşanmış olan travmaların etki boyutlarını daha da minimum seviyeye indirebilmek adına profesyonel terapistten hizmet almaya başlayabilirsiniz. Her yaş grubu için uygun bir tedavi şekli olduğundan dolayı gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.

İnsan yaşamı ne yazık ki her zaman mükemmel şekilde geçmiyor. Bazı zamanlar ister istemez kötü yaşanmışlıklar gün yüzüne çıkabiliyor. Bu yaşanan kötü olaylar ise insanlarda travmaya itebilirken, yaşanmışlıkları silmek için mutlaka EMDR terapistine başvurulması gerekir.

Emdr Terapisi Nasıl Yapılıyor?

Emdr Terapistinin nasıl yapıldığı çok fazla merak konusu haline dönüşmüş olabiliyor. Terapi alacak olan danışanlara, çift yönlü uyarım sağlanır. Böylelikle zihindeki kötü anılara ulaşılmaya çalışılır. Danışana verilecek olan çift yönlü uyarılarla göz hareketleri, kulaktan sesli şekilde uyarıma geçerken dokunsal uyaran şeklinde verilebilecektir. Özellikle Emdr terapisi için uyaran verme işlemi oldukça önemlidir.

Terapi tekniklerini en güzel şekilde uygulayarak sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak İzmir’deki profesyonel terapi merkezinin hemen kapısını çalmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman zarfı içerisinde tarafınıza yönelik en etkili terapi programı başlatılır. Alanında uzman kimlikteki psikologlardan randevu alarak terapi işlemlerinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca web sayfasını da ziyaret edebilirsiniz https://www.psikoaktif.com/emdr-izmir/