İzmir Sahilinde Sıradışı Olay: Denizden Ayağı Bidonla Bağlı Ceset Bulundu

featured

İzmir’in Konak ilçesinde, denizden ayağına bağlanmış bir bidonla bir erkek cesedi bulundu. Olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu soruşturuluyor. Ayrıca, cesedin kimliğinin Yusuf Balcı’ya ait olduğu belirlendi.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Karataş Sahili’nde meydana geldi. Vatandaşlar, denizde hareketsiz bir kişi olduğunu fark ederek durumu mislici 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri yönlendirildi. Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sudan çıkarılan kişinin hayatını kaybettiği tespit edildi. Kimliği belirsiz erkek cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu mislici giriş morguna gönderildi.

Kimliği tespit edilemeyen cesedin, yaklaşık 25-30 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu belirlendi. Cesedin sol ayak bileği ip ile bağlı olarak bulunduğu ve içi su dolu iki adet 10 litrelik bidonla birlikte olduğu görüldü.

Yapılan incelemeler sonucunda, cesedin Yusuf Balcı’ya ait olduğu belirlendi. Balcı’nın psikolojik sorunlar yaşadığı ve evden aldığı bidonlarla sahile giderek intihar etmeyi amaçladığı tespit edildi.