İzmir’de Avcı Bıçağıyla Saldıran Suriyeli, 1 Ölü ve 1 Ağır Yaralı Bıraktı

featured

İzmir’in Bornova ilçesinde, Suriyeli M.S. (20) adlı bir kişi, babası W.S.’nin (47) tartıştığı Nihad Memik (20) ve E.Ç.’ye (38) avcı bıçağıyla saldırdı. Olay sonucunda Suriyeli Nihad Memik yaşamını yitirirken, Türk vatandaşı E.Ç. ise ağır yaralandı. Olayın detayları cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Olay, Yeşilova Mahallesi 4072. Sokak’ta saat 22.50 sıralarında gerçekleşti. İddialara göre, Suriyeli Nihad Memik ve Türk vatandaşı E.Ç., ayakkabı tamiri ve imalatı yapan Suriye uyruklu W.S. ve oğlu M.S.’den sahte dolar karşılığında gerçek dolar istedi. Baba-oğul bu teklifi reddetti. Bunun üzerine Nihad Memik ve E.Ç., M.S.’nin küçük kardeşinden zorla ev anahtarını alarak ayakkabı kalıp malzemesine de el koydu.

El konulan eşyalarını almak için dükkana gelen baba W.S. ile Nihad Memik ve E.Ç. arasında önce sözlü tartışma, ardından ise fiziksel bir çatışma başladı. Olayı gören M.S., dükkanda bulunan avcı bıçağıyla Nihad Memik ve E.Ç.’ye saldırdı. M.S., Nihad Memik’i kasık bölgesinden, E.Ç.’yi ise karın bölgesinden yaraladı.

Olayın ardından bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi olay yerinde yaparak yaralıları hastanelere götürdü. Ancak Nihad Memik, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. E.Ç.’nin tedavisi ise devam etmekte ve hayati tehlikesi sürmektedir.

Olayın şüphelileri olan baba-oğul, kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturma ise devam etmektedir.

Olay anı, çevrede bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.