Japonya Milli Takımı Kuzey Kore Maçı İçin Hazırlanıyor

featured

Japonya Milli Takımı, 2026 FIFA Dünya Kupası AFC Eleme Maçları için Kuzey Kore ile Karşılaşacak

Japonya Milli Futbol Takımı, “Samurai Blue”, 2026 FIFA Dünya Kupası AFC elemeleri B Grubunda ikinci tur maçları için Kuzey Kore ile karşılaşmaya hazırlanıyor.

Maçlar Farklı Başkentlerde Oynanacak

Futbol karşılaşmalarının ilki 21 Mart’ta **Tokyo**’da, ikincisi ise 26 Mart’ta Kuzey Kore’nin başkenti **Pyongyang**’daki Kim Il Sung Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

Destek İçin Yetkililer Gönderiliyor

Japonya Dışişleri Bakanlığı, maç dolayısıyla milli futbol takımına ve basın mensuplarına destek vermek amacıyla **14 yetkilinin** hafta sonu **Pyongyang**’a gönderileceğini duyurdu. Yetkililer, Japon sporculara ve basın mensuplarına, Kuzey Kore’deki yerel prosedürlerde yardımcı olacak.

Yapılan Çağrı ve Geçmiş Deneyim

Japonya, Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle vatandaşlarına maçı izlemek için **Pyongyang**’a seyahat etmekten kaçınmaları çağrısında bulundu. İki ülke arasında diplomatik ilişki bulunmamasına rağmen, Japonya hükümeti daha önce Kuzey Kore’ye giden milli futbol takımı için **Pyongyang**’a yetkililer göndermişti.

Grup Durumu

Japonya’nın 6 puanla ilk sırada bulunduğu **FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri B Grubu’nda**, Kuzey Kore 3 puanla ikinci sırada yer alıyor. **Suriye** 3 puanla üçüncü, **Myanmar** ise henüz puanı bulunmuyor.