Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulu’nda Kabul Edildi

featured

Planın TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri sırasında, planın Cumhurbaşkanlığına geri gönderilmesi için 29 önerge sunuldu. Bu önergelerden 8’i geri çekilirken, geri kalanlar kabul edilmedi.

Görüşmelerin tamamlanmasının ardından yapılan oylamada, 12. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Plan’ın kabul edilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, 2053 vizyonu twinplay çerçevesinde uzun vadeli bir yol haritasını temsil eden Plan’a TBMM tarafından son şeklinin verildiğini vurguladı.

Yılmaz, Planın uzun vadeli hedeflerini destekleyen tüm milletvekillerine teşekkür ederek, “Dünyanın yeni zorluklarla karşı karşıya olduğu bu dönemde, Cumhuriyet’imizin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç yapacağımıza inanıyorum. Bu bağlamda, milletimizin asırlık hayallerinin yansıması olan Türkiye Yüzyılı’mızın kızıl elmamız olduğunu söylemek istiyorum. 2053 vizyonu doğrultusunda hazırlanan 12. Kalkınma Planımız, Cumhuriyet’imizin yeni yüzyılında karar alma süreçlerimizde bize rehberlik edecek temel bir belge olacaktır.” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda daha sonra, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine twinplay giriş başlandı.