Kalp Krizi Geçiren Bas Dost, Futbola Ara Verdi

featured

Hollandalı futbolcu Bas Dost, AZ Alkmaar ile NEC Nijmegen arasında oynanan maçta yaşadığı kalp krizi sonrası futbola ara verdiğini açıkladı. Maçın son dakikalarında yere yığılan Dost, ilk müdahale sonrası durumunun iyi olduğunu gösteriyordu.

Ancak oyuncu, resmi bir açıklama yaparak futbola ara vereceğini belirtti. Yaptığı açıklamada, “Çok sayıda test yaptırdım. betnblue Doktorlar, kalp kasımda iltihap olduğunu söylediler. Sahada başarılı bir şekilde hayata döndürüldüğüm için çok şanslıydım. Nijmegen ve AZ Alkmaar doktorlarına minnettarım. Testler önümüzdeki günlerde de devam edecek. Bu durumdan tamamen kurtulmam için dinlenmem gerekecek.” ifadelerini kullandı.

Bas Dost’un aldığı bu karar futbol dünyasında büyük bir üzüntü yarattı ve sağlığına odaklanması için destek aldığı görülüyor. Kalp sağlığı son derece önemli bir konu olduğundan, futbolcu bu kararıyla kendi sağlığını koruma yolunu tercih etti. – betnblue giriş Futbolseverler ve futbol camiası, Bas Dost’un sağlığına en kısa sürede kavuşmasını ve gelecekteki sağlık sorunlarından uzak bir yaşam sürmesini diliyor.