Kayseri Barosu Avukatlarından Coşkun Özbek’e Saldırı İddianamesi Hazırlandı

featured

Geçen Yıl Yaşanan Olay

Kayseri Barosu’na kayıtlı avukat Coşkun Özbek, meslektaşı Kübra Kürkçü ile geçen yıl 24 Ağustos’ta, haciz işlemleri için Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikaya gitti. Ayağına daha önce dikiş atılan Özbek, bu sırada fabrika sahibi Serpil Y. tarafından saldırıya uğradı.

Saldırı Anı

Olay sırasında Serpil Y., Özbek’e yönelik saldırırken, “Sen neyi bekliyorsun? Ayağın tutuyor mu, kırayım mı? Kimi istiyorsan ara, darbetti beni” dedi. Avukat Coşkun Özbek ise meslektaşına, “Polisi arar mısın?” şeklinde seslendi. Bu esnada Serpil Y.’yi engellemeye çalışan kızı da bulunmaktaydı.

Son Gelişmeler

Avukat Coşkun Özbek ve meslektaşı Kübra Kürkçü, yaşanan olayın ardından savcılığa suç duyurusunda bulundu. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Serpil Y., adli makamlarca yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Serpil Y. hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ ve ‘Hakaret’ suçlarından 6 yıla kadar hapis cezası istenmekte.

Savunma

İddianamede yer verilen ifadeye göre, sanık Serpil Y. saldırısını, “Koltuk değneği ile birkaç defa vurdum. İlaç kullanıyordum. O gün ilaçlarımı almadığımdan dolayı sinirle böyle bir şey yaptım. Pişmanım.” şeklinde savundu. Serpil Y., ilerleyen günlerde mahkemede hakim karşısına çıkacak.