Kırklareli Şiddetli Yağışlara Teslim Oldu!

featured

Kırklareli’nin Demirköy ilçesi ve İğneada beldesinde etkili olan kuvvetli yağışta dereler taştı, bazı yollar kapandı. Sağanak nedeniyle İğneada beldesinde su baskınlarının yaşandığı belirtildi.

Kırklareli’nin Demirköy ilçesi ve İğneada beldesinde etkili olan kuvvetli yağışta dereler taştı, bazı yollar kapandı. Dereden taşan sular kara yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

YOL ULAŞIMA KAPANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘kuvvetli yağış’ uyarısının ardından Kırklareli’nin Demirköy ilçesi ve İğneada beldesinde sağanak, derelerin taşması ve su baskınlarına neden oldu. Değirmen Deresi’nden taşan sular Demirköy ile İğneada’yı birbirine bağlayan kara yolunu kapladı, yol ulaşıma kapandı.

EVLERİ SU BASTI

Kara yolunda hasara neden olan yağışla ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açılamada, “İğneda Demirköl yolu 2’nci ile 5’inci kilometresi arası güzergah aşırı yağıştan dolayı trafiğe kapatılmıştır’ denildi. Sağanak nedeniyle İğneada beldesinde su baskınlarının yaşandığı, bazı evler ve çiftlikleri su bastığı belirtildi. Bölgeye AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi.