Kız Futbolcular için Fırsat Eşitliği Projesi Başladı

featured

33 Genç Yıldız Adayı Seçildi

809 futbolcu adayı arasından seçilen 33 genç yıldız adayı, A Milli Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörü Necla Güngör Kıragası ve Ülker Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Uçan tarafından bugünkü antrenman öncesinde tanıtıldı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de antrenmanı izleyerek genç oyunculara başarılar diledi.

Kadın Futboluna Önemli Destek

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, projenin kadın futboluna verilen önemi vurgulayarak, milli takımlara yeni yetenekler kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti. Necla Güngör Kıragası ise projeye 809 başvurunun yapıldığını ve zorlu bir seçim sürecinden sonra 33 yıldız adayının belirlendiğini söyledi. Kampta genç oyuncuların potansiyellerini keşfetmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Bir Hayal Gerçek Oluyor

Ülker Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Uçan, daha önce gerçekleştirdikleri altyapı projelerinin ardından kız çocuklarına fırsat eşitliği sunmak için bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Uçan, projenin başladığı günden bu yana genç oyuncularla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve onların kariyer yolculuklarında destek sağlama fırsatı buldukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Genç Futbolcuların Hedefleri Büyük

Rojda Kaya, Şırnak Cizre’den katıldığı kampta büyük hedeflerinin olduğunu ve başarıyla bu hedeflere ulaşmak istediğini söyledi. Ceylin Öztürk ise milli formayı giymek, gol atmak ve şampiyonluk yaşamak gibi hayalleri olduğunu ifade etti. Azranur Ünlütürk ise A Milli Takım forması giymeyi hedeflediğini dile getirdi.

Katılan Oyuncular

Asya Denkçioğlu, Ayşe Ceylin Coşgun, Ayşenaz Gürbüz, Azra Nur Ünlütürk, Bahar Turan, Bediz Lostuvalı, Ceylin Arıkan, Ceylin Öztürk, Duygu Parlakgün, Elif Berra Çıkrık, Elif Nisa Akşahin, Feyza Gezgin, Gökçe Özdemir, Gözde Hayır, Gülnur Kaplan, Gülşah Demirel, Hayat Deren Kusun, İlknur Naz Uyanık, Julia Leyla Aksu, Kadriye Merve Uslu, Kerime Kamışlı, Merve Öçal, Miray Özbek, Nehir Hasbek, Nehir Sezer, Pınar Sahra Semizoğlu, Rojda Kaya, Rojin Beştaş, Şeyma Şimşek, Tuana Şahin, Yağmur Sarıca, Yasemin Gür, Yeliz Tuana Özocak.