Kombi Elektronik Kartı Nedir?

Kombide elektronik kart, kombinin beyni olarak adlandırılabilecek parçadır. Kombide bulunan tüm operasyonları yöneten parça olan bu kart arızalandığında kombinin çalışması konusunda problemler ortaya çıkmaktadır.

featured

Kombide elektronik kart, kombinin beyni olarak adlandırılabilecek parçadır. Kombide bulunan tüm operasyonları yöneten parça olan bu kart arızalandığında kombinin çalışması konusunda problemler ortaya çıkmaktadır. Çünkü kombide bulunan çoğu parça çalışmak için bu karttan gelen komutları uygulamaktadır. Bu kart kombi ana kartı olarak da adlandırılabilmektedir. Kombi kartının arızalanmasına yol açan belli başlı sebepler bulunmaktadır. Bunlardan ilki kombiye düzensiz voltaj gelmesidir. Şebeke akımındaki dalgalanmalardan kaynaklı olarak çok yüksek ya da çok düşük voltaj gelmesi durumunda kart arızası oluşabilmektedir. Kombi eskimiş ise ve kart uzun zamandır kullanılıyorsa, cihazın kullanım ömründen kaynaklanan bir arıza meydana gelebilir. Bir diğer sebep ise kombide bulunan bazı problemli parçaların veya sorunlu aksamın kombi kartına zarar vermesi ve kartı bozması olabilir.

Kombi Kartı Tamir Edilir Mi?

Kombi kartı arızası sağlıklı şekilde tespit edilebilirse tamir edilmesi de mümkün hale gelmektedir. Mersin kombi kart tamiri işlemi için pek çok eğitimi bulunan ve tecrübe ile bilgi birikimini bir araya getirmiş olan Avcılar Tesisat güvenle tercih edilebilecek bir firmadır. Kombi kart arızasının tespiti diğer işlemler kadar kolay değildir ve tamiratı da diğer işlemlere göre daha karmaşık bir süreç şeklinde devam edebilmektedir. Bu nedenle profesyonel bir ekip ile çalışmak ve tecrübeli ustalar tercih etmek gerekmektedir. bu konuda Avcılar Tesisat 30 yıllık tecrübesi ile bu alanda başarılı şekilde hizmet vermektedir.

Kaynak: https://www.mersinkombiservisim.com/kategori/kombi-kart-tamiri/