Korayspor Nike Futbol Ayakkabıları

featured

 

Tek parçadan oluşan ayakkabı sert doğal yüzeylerde oynamak için tasarlanmıştır. Bu futbol ayakkabısının tabanında çok sayıda kalıplı çiviler kullanılmıştır. Standart bir tek parça krampon, toplamda on altı adet kauçuk çiviye sahiptir. Çiviler konik ve sivridir. Bu sert ve kuru zeminlerde yüksek kaliteli tutuş sağlar ve çok yönlü dış taban özelliği ile doğal yüzeylerde açık ara farkla popülerdir.

Oyunun oynanacağı zemin türü, ayakkabı seçimini etkileyen en önemli husus. Karşılaşmalar çoğunlukla, gerçek çim saha, suni çim saha ve kapalı saha olmak üzere üç faklı zemin üzerinde gerçekleşmekte. Her bir zemin, farklı özellikteki futbol ayakkabılarını gerektirir. Gerçek çim sahada kullanılacak ayakkabılar, sert zemine yüksek oranda direnç gösterebilmektedir. Bunlar dayanıklı dış tabana sahip olmalıdır. Engebesiz ve düz bir yüzeye sahip kapalı saha zeminleri ise yumuşak ve düz dış taban gerektirir. Bu zeminler için kullanılabilecek futbol ayakkabıları, sokak kombinlerini tamamlamada da işlev görebilir.

FG Ve AG Kısaltmaları Neleri İfade Ediyor?

Nike futbol ayakkabılarının zemine göre sınıflandırılmasında FG ve AG kısaltmaları kullanılmakta. FG sınıfına giren ayakkabılar, gerçek çim zeminler için üretilmiştir, yani bunlar, en yüksek performansı gerçek çim sahalarda gösterir. AG sınıfındakiler ise suni çim zeminlere özeldir.

Agresif hareketlerin sergilendiği pozisyonlarda sakatlanma riski yüksektir. O nedenle, bu pozisyonlar için bileğe tam destek sağlayan yüksek kesimli modeller seçilmeli. Orta kesimli ayakkabılar da hareket kabiliyetini olumsuz yönde etkilemeden ayak bileklerine destek sağlayabilir.

Tabanı Değiştirilebilir Çivili Futbol Ayakkabısı

Değiştirilebilir çivili ayakkabılar, farklı arazi türlerine uygun farklı uzunlukta çivilere sahiptir. Yumuşak ve doğal ıslak yüzeylerde (bakımlı sahalar ya da çamur zemin) kullanılabilir. Sık değişen hava koşulları için idealdir, kullanıcı aynı ayakkabıyı farklı çivilerle kullanabilir. Çiviler genellikle bir anahtar yardımıyla takılır ve çıkarılır. Bu ayakkabıdaki çiviler daha aralıklı kullanılmıştır. Değiştirilebilir çivili futbol ayakkabıları ziftlenmiş saha üzerinde oynayan pek çok profesyonel oyuncu için de iyidir. Fakat ziftlenmiş alan çok sertse oluşan basınç yüzünden yaralanma ya da ağrıya neden olabilir. Üzerinde oynayacağınız zemine göre çivileri tercihiniz ya da ihtiyacınız doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Değişime uygun krampon modelleri için Korayspor ziyaret edebilirsiniz.

Suni Çim Saha İçin Futbol Ayakkabıları

Suni çim futbol ayakkabılarında, zor aşınan kauçuk taban üzerinde küçük ve birbirine yakın çiviler bulunur. Çiviler genelde çok sayıda ve kısa saplamalar içerir, eşit olarak tüm dış tabana yayılmışlardır. Bu ayakkabılar suni çim, güneşte sertleşen toprak ve beton gibi, sert ve pürüzlü yüzeyler için tasarlanmıştır. Bununla birlikte donmuş sahalarda da kullanılabilir. Doğal yüzeyler için çok uygun değildir. Çivilerin arasına çamur girebilir ve arada sertleşebilir. Orta taban sert iniş sırasında şoku emmek için tasarlanmıştır ve genellikle yumuşak ve rahattır. Diğer futbol ayakkabılarına göre daha doğal bir görüntüleri vardır ve daha sık günlük ayakkabı olarak kullanılırlar. Bu futbol ayakkabıları ve günlük kullanım için uygun olan Nike ayakkabı modellerine korayspor.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Çim Saha İçin Futbol Ayakkabıları

Çim saha kramponları son derece dayanıklı bir dış taban özelliği gösterirler. Doğal alanlarda, suni çim ya da beton gibi yüzeyler üzerinde çekişi artırmak için tabanında küçük kauçuk çivi ya da desen özelliği taşırlar. Bu çeşit futbol ayakkabıları, sert yüzeylerde oynamak için uygundur.

Kapalı Saha / Salon İçin Futbol Ayakkabıları

Pürüzsüz iç yüzeylerde tutuş sağlamak için tasarlanmış yumuşak ve düz bir dış tabana sahiptirler. Dış taban genellikle açık renkli kauçuktan yapılmıştır. Kapalı alanda futbol oynamak ve sokakta giymek için tasarlanmış futbol ayakkabılarıdır. Hafiftirler ve kolay hareket etme olanağı sağlarlar.

Korayspor’dan Uygun Krampon Nasıl Seçilir?

Korayspor, uygun Nike futbol ayakkabıları ve uygun Nike spor ayakkabıları için en ideal alışveriş sitesidir. Sizin için en ideal tarz ve fiyatlardaki çim zemin kramponu ve halı saha kramponlarına içerisinde çok farklı modeller bulunan korayspor.com ‘ dan kolayca erişim sağlayabilirsiniz.