Koronavirüs Kısıtlamalarından Kaçan Çift, Uçakta Düğün Yaptı

Hindistan'da adeta kabusa dönen koronavirüs salgını nedeniyle toplu etkinlikler bir süredir yasak. Ülkedeki kısıtlamalardan kaçmak isteyen bir çift ise ilginç bir formül bularak, uçakta düğün yaptı. Kiralanan uçakta yapılan düğüne ise 161 konuğun katıldığı öğrenildi.

featured

Hindistan’da adeta kabusa dönen koronavirüs salgını nedeniyle toplu etkinlikler bir süredir yasak. Ülkedeki kısıtlamalardan kaçmak isteyen bir çift ise ilginç bir formül bularak, uçakta düğün yaptı. Kiralanan uçakta yapılan düğüne ise 161 konuğun katıldığı öğrenildi.

Koronavirüs salgınında günlük vaka rekoru kıran Hindistan’da alınan karantina kararları halkı farklı çözümlere yöneltti. Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletindeki Madurai kentinde yaşayan bir çift, Kovid-19 kısıtlamalarından kaçmak için kiraladıkları yolcu uçağında düğün yaptı.

DÜĞÜNE 161 KİŞİ KATILDI

Madurai- Bangalore kentine giden uçakta yapılan düğüne 161 kişi katıldı. İki saat süren düğünde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadığı görüldü. Hindistan’a, Kovid-19 salgını nedeniyle, birçok eyalet ve şehirde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Salgınla mücadele kapsamında düğün gibi toplu etkinlikler ise sınırlı konuk sayısıyla yapılıyor.

CAN KAYBI 300 BİNİ GEÇTİ

Hindistan’da son 24 saatte 4 bin 455 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı sayısı 303 bin 751’e ulaştı. Son 24 saatte 222 bin 315 vakanın kayıtlara geçtiği ülkede toplam vaka sayısı ise 26 milyon 752 bin 447 olarak açıklandı.

SİYAH MANTAR ALARMI VERİLDİ

Koronavirüs salgınının pençesindeki Hindistan’da şimdi de “siyah mantar” alarmı verildi. Hızla yayılan hastalığa çözüm olarak binlerce kişinin gözleri doktorlar tarafından ameliyatla çıkarıldı. Doktorlar, söz konusu hastalığın şiddetli Kovid-19’u tedavi etmek için kullanılan ilaçlarda yer alan steroidlerden kaynaklandığına inanıyor.