Koronavirüs’e Yakalanan Yaşlı Çift Birer Hafta Arayla Vefat Etti

Koronavirüs salgını ülkemizde can almaya devam ederken Tokat'tan iki acı haber peş peşe geldi. Devlet hastanesinde korona tedavisi gören Hasgül çifti, birer hafta arayla hayatını kaybetti. Çiftin ölümü sevenlerini yasa boğdu.

featured

Koronavirüs salgını ülkemizde can almaya devam ederken Tokat’tan iki acı haber peş peşe geldi. Devlet hastanesinde korona tedavisi gören Hasgül çifti, birer hafta arayla hayatını kaybetti. Çiftin ölümü sevenlerini yasa boğdu.

Tokat’ta ikamet eden emekli Hamdi Hasgül (68) ile eşi Hamide (67) korona virüs semptomları göstermesi üzerine evlerinde izoleye alındı. Yaklaşık iki gün sonra durumlarının ağırlaşması üzerine yaşlı çift Tokat Devlet Hastanesinde tedaviye alındı. Yoğun bakıma alınan 4 çocuk babası Hamdi Hasgül, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaşlı adam Sulusaray ilçesinde toprağa verildi.

Üzücü olayın ardından yaklaşık 5 gün sonrada Hamide Hasgül yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Yaşlı kadının cenazesi hastane morgundan alınarak eşinin yanında toprağa verildi.

KOCASI ÖLDÜĞÜ GÜN YOĞUN BAKIMA ALINDI

Korona virüs hastalığı nedeni ile anne ve babasını 5 gün ara ile kaybeden Eğitimci Şair ve Yazar Mahmut Hasgül, yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. Hasgül, babasının bazı rahatsızlıkları olması nedeni ile sürekli hastaneye gitmesi nedeniyle virüsü hastaneden kaptığını tahmin ettiklerini söyledi.

5 GÜNDÜR YAŞAM MÜCADELESİ VERİYORDU

Babasının hastalandıktan 2 gün sonra hastaneye kaldırıldığını belirten Hasgül, “Birkaç gün serviste yattıktan sonra yoğun bakıma girdi, babamı kaybettik. Babamı kaybettiğimiz gün annem yoğun bakıma girdi. Annem 5 gündür yaşam mücadelesi veriyordu. Yoğun bakımda birkaç defa kalbi durdu. Doktorlar sağ olsun çok ilgilendiler. Diyalizde kanını temizlemeye çalıştılar. Gece kalbi durduktan sonra döndürülemedi” dedi.

BİRBİRLERİNİ ÇOK SEVİYORLARDI

Hasgül, yaklaşık 50 yıllık evli olan anne ve babasını birbirini çok sevdiğini belirterek, “Hayatta bir birlerini çok seven bir birilerinden ayrılamayan çiftlerdi. Burada da bir birlerinden ayrılmadılar. Öbür dünyaya da beraber intikal ettiler” diye konuştu. Kaynak: 50 yıllık çift korona virüse yenik düştü