Kritik Kabine Toplantısı Başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yapacağı Konuşma İle Son Bulacak

Kabine Toplantısı başladı. Son dönemde artan vaka sayılarının hemen ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönettiği Kabine Toplantısında vaka sayılarında son durum, alınacak olan tedbirler, seyahat kısıtlaması getirilmesi tavsiye edilen iller, Ramazan ayında tam kapanma gibi birçok konu başlığı ele alınacak.

featured

Kabine Toplantısı başladı. Son dönemde artan vaka sayılarının ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanan Kabine Toplantısında vaka sayılarında son durum, alınacak olan tedbirler, seyahat kısıtlaması getirilmesi tavsiye edilen iller, Ramazan ayında tam kapanma gibi birçok konu başlığı ele alınacak. Toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kameralar karşısına geçip alınan kararları duyurması bekleniyor. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

Kabine toplantıları Türkiye’nin geleceği için büyük bir önem arz ediyor. Özellikle koronavirüs döneminde alınan kararlar pürdikkat takip ediliyor. Şu sıralar yeni kabine değişikliği de gündemdeyken “Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?” sorusu epey artmış durumda…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise 20.00 gibi kameralar karşısına geçeceği tahmin ediliyor.

SİYASİ KULİSLER HAREKETLENDİ

AK Parti’nin 7. Olağan kongre sürecinin sona ermesinin ardından kulislerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinenin bazı üyelerini değiştirebileceği iddiası dillendiriliyordu. Bu nedenle Türkiye gözünü günlerdir, yeni bakan atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanı kararının yayımlanacağı Resmi Gazete’de. Siyasiler, bürokratlar ve medya mensupları kongreden bu yana adeta Resmi Gazete nöbeti tutsa da, geçen süre içinde konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Erdoğan’dan da somut bir mesaj gelmedi. Ancak dün iki haftada bir olağan toplantısını yapan kabinenin, yarın da Külliye’de toplanacağı duyuruldu. Bu duyuruyla birlikte, siyasi kulisler yine “revizyon” ve “bakan toto” iddialarıyla dalgalandı.

YENİ ÖNLEMLER YOLDA

Kabine değişikliği beklentisi sürerken gerçekleştirilecek toplantının ana gündem maddesini koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler oluşturacak. Bilim Kurulu’nun 25 Mart’ta yaptığı toplantının çıktılarının masaya yatırılacağı toplantıda, günlük 30 bin sınırına dayanan vaka sayılarındaki artışın nedenleri, atılması gereken adımlar değerlendirilecek; Türkiye’nin aşı tedarikinde geldiği son nokta, yerli aşı çalışmaları, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi başlıklar ele alınacak.