Kudüs’te,10 Yaşındaki Çocuğu Gözaltına Alan İsrail Polisine Tepkiler Büyüyor!

İsrail polisi, işgal altındaki Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Beyt Hanina kentinde 10 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gözaltına aldı. Kayıt altına alınan o anlarda küçük çocuğun kardeşlerinin ise polise ağlayarak yalvardığı görülüyor.

featured

İsrail polisi, işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyinde yer alan Beyt Hanina kentinde 10 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gözaltına aldı. Kayıt altına alınan o anlarda küçük çocuğun kardeşlerinin ise polise ağlayarak yalvardığı görülüyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te faaliyet gösteren Vadi Hilve Enformasyon Merkezi, ismi belirtilmeyen Filistinli çocuğun gözaltına alınma anına ilişkin görüntüleri yayınladı.

KARDEŞLERİ POLİSE YALVARDI

Görüntülerde, 10 yaşındaki çocuğun gözaltına alınırken kardeşlerinin, ağladığı ve serbest bırakılması için polise yalvardıkları görülüyor.

POLİS ARACINDA TUTUP SALDILAR

Öte yandan, görgü tanıkları İsrail polisinin, çocuğu bir müddet polis aracında tuttuktan sonra salıverdiğini ifade etti.

Filistinli çocuğun neden gözaltına alındığına ilişkin bilgi verilmedi.

GÜNLERCE GÖZALTINDA TUTULAN BİLE VAR

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.