Kulüp Sportif Direktörü Yılmaz Bal, Transfer Dönemini ve Takım Durumunu Değerlendirdi

featured

Seyircisiz Oynama Cezalarının Sonu Geldi

Kulüp sportif direktörü Yılmaz Bal, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen Süper Lig’deki iç saha cezalarının sona erdiğini açıkladı. Bal, Galatasaray maçının tamamen dolu bir stadyumda oynanacağını vurguladı. “Taraftarımızla oynamak çok farklı bir duygu. Ankaragücü taraftarı bizi itici bir güç olarak motive ediyor. Cezamızın bittiği ilk maçı seyircimizle oynamak istiyorduk. Ligde 5 maç sonra seyircimize kavuşuyoruz. İnanıyorum ki pazar günü Galatasaray karşısında taraftarımız önünde güzel bir galibiyet elde edeceğiz.”

Eryaman Stadı’nın Zemini İyileştiriliyor

Yılmaz Bal, Eryaman Stadı’nın zemininde yapılan iyileştirme çalışmalarından bahsetti. “Sadece Eryaman Stadı’nın değil, Türkiye’deki birçok stadın zemini uygun değil. Mevsimsel sorunlar da yaşanıyor. Ayrıca bu statta yazın üst lige yükselme maçları da oynandı ve saha tam olarak dinlenemedi. Fakat Gençlerbirliği-Trabzonspor maçından sonra zemin daha iyi olacak.”

Emre Belözoğlu, Ankaragücü için Büyük Bir Şanstır

Yılmaz Bal, MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’nun sarı-lacivertli takım için büyük bir şans olduğunu söyledi. Bal, Belözoğlu’nun Ankaragücü’nü iyi tanıdığını belirtti ve onunla iyi bir uyumları olduğunu ifade etti. “Emre Belözoğlu, Ankaragücü için büyük bir şanstır. Kendisi zor zamanlarda kulübümüzü sahiplendi ve destek oldu. Hem milli takımda hem de uluslararası arenada kendini kanıtlamış bir futbolcudur. Teknik direktörlük kariyerinde de başarılı olacağına inanıyorum.”

Ankaragücü’nün Hedefleri

Yılmaz Bal, Ankaragücü’nün hedeflerinden bahsetti ve takımın Avrupa’da oynamayı istediklerini söyledi. Bal, “Kupa Bey” unvanına sahip olduklarını hatırlattı ve bu sezon kupayı kazanmak istediklerini ifade etti. “Takımımızın başarılı olacağına inanıyorum. Bu sezon hedeflerimize tek tek ilerleyeceğiz.”

Başarılı Bir Transfer Dönemi

Yılmaz Bal, kulübün ara transfer dönemini başarılı bir şekilde geçirdiklerini belirtti. Bal, Kulüp Başkanı İsmail Mert Fırat, Futbol Şube Sorumlusu Yusuf Tanık ve Emre Belözoğlu ile birlikte transfer çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. “Başarılı bir transfer dönemi geçirdik. Oyuncuların uyum süreci olacak fakat Ankaragücü’ne katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Emre Belözoğlu’nun Avrupa futbolunu çok iyi bilmesi ve oyuncuları tanıması da bizim için bir avantaj. Gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladık.”