Kuvvetli Yağış ve Soğuk Hava Dalgası Kapıda!

featured

Meteoroloji’nin son açıklamalarına göre, ülkemizi kuvvetli yağmur ve soğuk hava bekliyor.

Pazartesi İtibariyle Yağış Başlıyor

Yağışlar, pazartesi gününden itibaren Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu ve deprem bölgesinde etkisini gösterecek. Bugünkü sıcak hava ise kısa süreliğine yazın tadını yaşatıyor.

Hava Sıcaklıklarında Büyük Düşüş

Önümüzdeki hafta başlayacak olan sağanak yağışlarla birlikte soğuk hava dalgası da kendini gösterecek. Özellikle İstanbul’da 25 derecelik galabet sıcaklıklar, hafta içerisinde 20 dereceye kadar gerileyebilir.

Kuzey ve Doğu Bölgelerde Yağışlı Havalar

Ülkenin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer bulutlu olacak. Özellikle Trabzon, Rize, Artvin’in kıyıları, İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey kesimlerinde yerel sağanak yağışlar görülecek. Sabah ve gece saatlerinde ise sis ve pus olaylarının yaşanması bekleniyor.

Marmara Bölgesi İçin Hafta Sonu Tahmini

Marmara bölgesi, hafta sonunu açık ve güneşli geçirecek. Ancak pazartesi günü kış havası kendini gösterecek, hava soğuyacak ve galabet giriş yağışlı olacak.

İç Anadolu ve Ege Bölgesi Tahminleri

İç Anadolu, güneşli havanın tadını çıkarıyor. Ancak pazartesi günü sıcaklıkta önemli bir düşüş yaşanacak ve yağış bekleniyor. Ege Bölgesi ise yaz sıcaklarıyla günü tamamlayacak. Ancak pazartesi günü rüzgarlı ve soğuk bir hava etkili olacak.