Macar Parke Özellikleri Nelerdir?

featured

 

 

Macar parkeler tanım olarak, birbirlerine 45 ya da 60 derece olacak biçimde paralel kenar şeklinde döşemesi yapılan ve döşeme aksında da düz çizgiler meydana getiren parkelerdir. macar parke özellikleri nedir ne işe yarar?

 

Macar Parke Nedir?

 

Genel olarak çapraz ve zikzaklı şekillerde dekore edilen zemin döşeme şekillerinden biri olmaktadır. Bu parke türü aynı zamanda Avrupa’da klasik zemin deseni şeklinde son derece geniş ve zengin geçmişe sahiptir. Tüm tarih boyunca tercih edilen macar parke özellikleri ahşap döşeme teknikleri son zamanlarda tekrardan popülerlik kazanmıştır.

 

Macar Parke Özellikleri Nelerdir?

 

Macar parke, günümüzde klasik parkenin yeni tasarım teknikleri ile birleştirilip döşendiği bir akım olmaktadır. Doğanın ve de ahşabın tüm sıcaklığını döşendiği zemine tamamen yansıtır. Tarzı ve stili ile zeminlere çok değişik bir hava katan koleksiyonları ile yaşam alanlarına hem orjinal hem de şık bir atmosfer katıyor. Bu bakımdan klasik veya farklı bir ortam arayanlar için en çok tercih edilen zemin döşeme macar parke özellikleri olmaktadır.

 

Macar Parke Uygulamaları Nasıldır?

 

Macar parkenin uygulaması hem çok kolay olduğu gibi hem de diğer tüm ahşap zeminlerde yapılan uygulamalar gibi zemine yapıştırma, çivileme ve de yüzey işleme uygulamaları gerektirmez. Aynı zamanda kilitleme sistemi sayesinde de güvenli ve çok daha hızlı bir şekilde kurulum şeklinde tasarlanmıştır.

 

Genel olarak macar parke uygulanmasında çok kolay montaj yapılır, bazı durumlarda mevcut zeminin üzerine de monte edilebilir. Ayrıca, birinci kalitede kolay bir şekilde işlenen ahşap taslaklardan elde edilmektedir. Bu uygulamalarda ahşap taslaklar tercih edilen desene bağlı olarak ebatlanır ve son derece profesyonel bir şekilde birleştirilir. Sonrasında da su kontrasına preslenir ve geçme yerleri hazırlanır. Son olarak da zımpara ve cila işlemleri yapıldıktan hemen sonra döşemeye hazır bir hale getirilir.

 

Macar Parke Fiyatları

 

Macar parke fiyatları ile ilgili olarak bu işlemi yapmadan önce bilgi almanız gerekmektedir. Aynı zamanda ürün hakkında fiyatlandırmalar yapılırken yapılacak olan işlem için gereken ustalık, zemin döşemenin yapılış şekli değerlendirilmektedir. Tüm bunlara bağlı olarak da fiyatlar ortaya çıkmaktadır.