Marmara’da Cennetten Bir Köşe Avşa Adası

featured

Avşa Adası, Marmara Bölgesi’nin gözde tatil mekanlarından biridir.

 

İstanbul’a yakın olması sebebi ile daha çok tercih edilmeye başlanan Avşa Adası Balıkesir’e bağlı üç büyük adadan biri olarak şarabıyla ünlü tatil beldesidir ve giderek daha popüler bir tatil mekanı olmaya başlamıştır.

Avşa Adası’na Ulaşım

Avşa Adası’na ulaşım feribotlarla sağlanmaktadır. İstanbul’dan, Erdek’ten veya Tekirdağ’dan kalkan feribotlarla size en yakın ulaşım yolunu seçebilirsiniz. İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakasından kalkan İDO seferleri ile 2 saat 45 dakika içinde Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz. Balıkesir-Erdek’ten kalkan gemiler ile 1,5-2.5 saatlik bir deniz yolculuğunun ardından Avşa Adası’na varıyorsunuz. Tekirdağ’dan ise bütün sene boyunca kalkan araçlı feribotlar ile 3,5 saatte Avşa Adası’ndasınız.

Avşa Adası’nda Yapılacak Aktiviteler

Masmavi denizi, altın sarısı kumsalı ve yemyeşil doğasıyla cennet gibi bir tatil beldesi olan Avşa Adası’nda yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Gezebileceğiniz ve denize girebileceğiniz Altınkum, Kumtur, Tavşanlı, Karadut ve İncirli Koylarının yanı sıra adadaki şarap fabrikalarını, manastırı ve tarihi Çınar koyunu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca adanın gelişmiş yerleşim merkezinde 7/24 canlı bir hayat vardır. Sahil boyunca görebileceğiniz birçok cafe, restaurant, barlar ve discolar bulunmaktadır.

 

Avşa’ya 5 dk mesafedeki Yiğitler Köyü

Avşa Adası merkeze çok yakın olan Yiğitler Köyü‘de adanın en turistik yerlerden biri. Avşa Adası tatilinizde önceden rezervasyon yaptırmak sizi büyük bir zaman kaybından kurtarır. Adada kalabileceğiniz birçok otel, pansiyon, apart ve kiralık ev bulabilirsiniz. Merkezde ve Yiğitler Köyü’nde bulabileceğiniz konaklama seçenekleri arasında Yiğitler Köyü daha çok sessiz sakin bir ortam arayan tatilciler için tercih edilebilir. Avşa Adası’nda havuzlu oteller de genellikle bu bölgede hizmet vermektedir.

Avşa Adası Otelleri ve Pansiyonlar

Tatilinizde yemek yapma zahmetinden kurtulmak için yarım pansiyon oteller sizin için daha uygundur. Adadaki yarım pansiyon oteller konumları ve sunduğu hizmetlere göre fiyatlarda farklılık gösterebilir. Adadaki çoğu konaklama yeri denize yakın mesafede olmasına rağmen denize sıfır otelleri veya apartları tercih etmeniz sizin için daha avantajlıdır. www.avsaisland.com adresinden Avşa Adası’ndaki otel ve pansiyonlardan yerinizi hemen komisyon ödemeden ayırtabilirsiniz.

Sizde Avşa Adası’na mutlaka gelerek muhteşem, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla dolu dolu bir tatil fırsatını kaçırmayın.