Maske takmadığı için 6’ncı kez yakalandı

Çorum'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan denetimlerde , daha önce 5 kez maskesiz yakalandığı belirlenen kişiye cezai işlem uygulandı. Maske takmadığı için 6'ıncı kez ceza yiyen kişi polis ve gazetecilere "Yine maske takmayı unutmuşum hacı abi" diyerek kendini pişkin bir şekilde kendini savundu.

featured

Çorum’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan denetimlerde , daha önce 5 kez maskesiz yakalandığı belirlenen kişiye cezai işlem uygulandı. Maske takmadığı için 6’ıncı kez ceza yiyen kişi polis ve gazetecilere “Yine maske takmayı unutmuşum hacı abi” diyerek kendini pişkin bir şekilde kendini savundu.

Çorum’da polis ekipleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cadde ve sokaklarda maske ve mesafe denetimi gerçekleştirildi.

DAHA ÖNCE 5 KEZ CEZA YEMİŞ

Kentin en işlek bölgesi Hürriyet Meydanı’ndaki denetimler sırasında sokağa maskesiz çıkan kişi, polisleri görünce maskesini taktı. Bu kişiye polis ekipleri cezai işlem uygulamak istedi. Yapılan incelemede kentte daha önce 5 kez maske takmadığı için ceza kesildiği belirlenen kişiye altıncı kez para cezası uygulandı. Cezai işlem makbuzunu imzalayan kişi, “Yine maske takmayı unutmuşum hacı abi” diyerek kendini savundu.

Ekipler gün boyu denetimlerini sürdürüp, tedbirlere uymayanlara cezai işlem uyguladı.