MEB, Ara Tatilde Etkinlik Örnekleri Hazırladı

featured

Ara Tatil Oyun Kitapçıkları ile Ailelerle Kaliteli Zaman Geçirme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı ilk ara tatilinde okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için ailelerin desteğiyle yapabileceği etkinlik örnekleri hazırladı.

MEB’in Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ailemle Oynuyorum” ve “Ara Tatil Oyun Kitabım” el kitapçıkları, çocukların ara tatilde dijitalleşmeden uzaklaşarak aileleriyle kaliteli zaman geçirmelerini hedefliyor.

Hedef, Oyunun Çocuğun Eğitimindeki Rolünü Vurgulamak

Etkinlikler, oyunun çocuğun eğitiminde, hayata hazırlanmasında ve toplumsal kültürün kuşaktan kuşağa aktarılmasındaki rolünü vurgulayarak planlandı.

Ara tatil oyun örnekleri kitapçığına ek olarak, okul öncesi öğrencileri için hazırlanan “Okul Öncesi Eğitim Ara Tatil Takvimi” içeriği ise her güne özel bilmece, kitap, etkinlik önerileri, aile zamanı, doğada geçirilen zaman dilimi ve günün oyunu şeklinde öneriler içeriyor.

İlkokul Öğrencilerine Yönelik Etkinlik Takvimi

İlkokul öğrencileri için ise “Bil Bakalım, Aileyle Masal Okuma, Gezi Önerileri, Doğada Vakit, Dene Yap Etkinlikleri, Uykudan Önce” gibi önerilerin bulunduğu “Ara Tatil Etkinlik Takvimim” kitapçığı da erişime açıldı.

Amacı Öğrencilerin Okula Daha İyi Hazırlanmalarına Destek Olmak

Paylaşılan kitapçıklarla ara tatilde öğrencilerin okula daha iyi hazırlanmaları ve öğrenme motivasyonlarını güçlendirmelerine destek olmayı amaçlayan MEB, ailelerin çocuklarına ayıracakları planlanmış kaliteli zamanla çocukların iç dünyalarını daha iyi tanıma ve güvenli etkileşim sürecine katkı sunmayı hedefliyor.

Öğrenci ve veliler, MEB’in internet sitesi üzerinden bu etkinlik önerilerine erişebilecekler.