Meigder Atatürk sergisinde

featured

Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti yöneticileri, Gazeteci Haldun Okdemir’in Kolleksiyonundan Atatürk, Çocuk ve Gençlik konulu 116. karma fotoğraf sergisine katıldı. Gazetecileri MİY eski kulüp başkanı Ali Kahramanlı da eşlik etti.

Mersinlilerin büyük ilgi gösterdiği Atatürk Evinde ki sergide, Atatürk Mersin’e geldiğinde çekilen toplam 85 resmi bulunuyor.

Sergiyi gazeteci arkadaşlarıyla birlikte gezen Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı A.Vahap Şehitoğlu:

“Allah’ın, insanlığa ve ülkemize 100 yılın lütfu olarak gönderdiği Atatürk’ün birbirinden değerli ve başka yerde göremeyeceğimiz fotoğraflarını koleksiyon haline getiren, Gazeteci Arkadaşım Haldun Okdemir’e teşekkür ediyorum.  Bu sergisini kaçıramazdık.  Atatürk’ün çok ilginç ve bilmediğimiz fotoğraflarını bu sergide bulmak mümkün. Görmeyenlerinde mutlaka sergiyi gezmelerini tavsiye ederim.” dedi.

Hayranı olduğu Atatürk’ün, fotoğraflarını yıllardır sergilere taşıyan Gazeteci Haldun Okdemir, gazeteci arkadaşlarının sergiye katılmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sergi sonrası, Atatürk Evi bahçesinde, MİY eski Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, gazetecilerle yaptığı sohbette başkanlığının son döneminde başından geçen olayları ve MİY kulübünün sonunun nasıl hazırlandığını kimlerin bu sona vesile olduğunu anlattı…