Mersin’de EuroLeague Kadınlar Dörtlü Finali Basın Lansmanı Yapıldı

featured

FIBA Genel Sekreteri: Türkiye Basketbolda Son Derece Aktif

Mersin’in ev sahipliğinde 12-14 Nisan tarihleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan ‘EuroLeague Kadınlar Dörtlü Finali’nin basın lansmanı yapıldı. FIBA Genel Sekreteri Novak, Türkiye’nin basketbolda son derece aktif olduğunu vurguladı.

Novak: Türkiye’de Yapılacak Olan Dörtlü Final Çok Önemli

Novak, “2017’de İstanbul’da yapılan Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası çok önemliydi. Genel olarak milli takımlar ve takımlar bazında 2017-2021 arasında birçok organizasyon yaptık. Bu dörtlü finalin Türkiye’de yapılacak olması çok önemli ama biz çok fazla yatıyorum yapıyoruz. Bunu en üst seviyeye çıkartmak istiyoruz.” dedi.

Genç Basketbolcular Rol Model Olacak

Novak, “Dünyanın gözü Mersin’de olacak ama aynı zamanda bu Çukurova Bölgesinin tanıtımı olacak. ÇBK Mersin çok genç bir takım ama buna rağmen dörtlü finalde mücadele edecekler. A takımda oynayan gençlerin sayısı beni çok etkiledi. Bu basketbolcular genç sporculara iyi bir rol model olacak.” şeklinde konuştu.

Basketbol Festivali Olarak Yaşanacak

Novak, “Organizasyonun bir basketbol festivali olarak yaşanmasını istiyoruz. Çocuklar, kadınlar, aileler hep birlikte izlesinler istiyoruz. Biz herkesi bir arada görmekten mutluluk duyacağız.” ifadelerini kullandı.