Meteoroloji’den İstanbul ve Çevresi İçin Yağış Uyarısı!

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde beklenen yağışlar için vatandaşları uyardı. Özellikle İstanbul, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın’da bugün, 16 Ekim Pazartesi günü, öğleden sonra başlayacak olan yağışların akşama devrebet kadar süreceği belirtildi.

Sonbaharın etkisini iyiden iyiye gösterdiği bu dönemde sıcaklıklarda düşüş yaşanırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yağış uyarıları da sıklaştı. Özellikle Marmara Bölgesi’nde kuvvetli devrebet giriş yağış beklentisi üzerine, bölge halkının tedbirli olması gerektiği vurgulandı.

Meteoroloji, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın’da beklenen yağışların yer yer 21-50 kg/m2 kuvvetinde olacağını bildirdi. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların sel, su baskını ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı hazırlıklı olmaları gerektiği üzerinde duruldu.

Özellikle yağışın en yoğun olacağı saatlerin 13.00 ile 21.00 arasında olması bekleniyor. Ayrıca Bitlis, Van ve Ağrı’da da kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların da olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları önerildi.