Meteoroloji’den Yağış ve Fırtına Uyarısı: İstanbul ve Batı Bölgeleri Etkilenecek

featured

Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava dalgası, sona eriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Batı bölgelerinde başlayacak olan yağışlı hava dalgasının, İstanbul’da gece yarısından itibaren hissedilir olacağı belirtildi. Hava sıcaklıklarının ülke genelinde 3-4 derece azalması beklenirken, batı bölgelerinde yağışlı hava hakim olacak.

İstanbul’da Yağışlı Hava

İstanbul’da bugünden itibaren poyrazın kuvvetlenmesi ve bulutlanmanın artmasıyla birlikte, perşembe günü yağmur bekleniyor. Meteoroloji, gece yarısı itibarıyla başlayacak olan sağanak yağış için İstanbulluları uyardı.

Batı Bölgelerinde Yağış

Batı bölgeleri fashionbet yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. İzmir’de çarşamba günü kısa süreli, perşembe günü ise daha kuvvetli yağış bekleniyor. Bursa’da yerel yağmurlar görülebilirken, Antalya’da hava açık seyredecek.

Marmara Bölgesi’nde Poyraz ve Yağış

Marmara bölgesinde çok sert esen poyraz eşliğinde, ara ara kuvvetli yağışlar bekleniyor. Çarşamba günü Çanakkale, Balıkesir ve Bilecik’te başlayacak olan sağanak yağışlar, perşembe günü bölge genelinde devam edecek.

Diğer Bölgeler

Karadeniz bölgesinin batısında perşembe günü sağanak yağışlar beklenirken, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgesinde hava sıcaklıkları yüksek seyredecek. Güneydoğu Anadolu bölgesinde ise güneşli hava hakim olacak.

Meteoroloji yetkilileri, yağışlı hava ve fırtına konusunda vatandaşları ve yetkilileri uyardı, gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirtti. Yağış ve fırtınanın sebep fashionbet giriş olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, ağaç ve direklere yakın alanlardan uzak durulması, sel ve su baskını gibi durumlar için hazırlıklı olunması önerildi.