METT HOTEL & BEACH RESORT BODRUM, SOYUT EMPRESYONİST SANATÇI B.YAGHI’NİN ESERLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

featured

 

 

Sunset Hospitality Group markası METT Hotels&Resorts’un Türkiye’deki ilk oteli METT Hotel & Beach Resort Bodrum,  çalışmaları ile uluslararası sanat dünyasının dikkat çeken isimleri arasında yer alan  B.Yaghi’nin eserlerini  sergilemeye başladı.

 

Dünyanın önde gelen turizm ve eğlence yatırım gruplarından Sunset Hospitality Group’un markası METT Hotels&Resorts’un geçen yaz Türkiye’de açtığı ilk oteli olan METT Hotel & Beach Resort Bodrum’da B.Yaghi’nin eşsiz sanat eserlerini sergileyerek, sanatseverleri ve misafirleri adeta bir sanat galerisine taşıyor.

 

Etkileyici bir tarza sahip olan B.Yaghi’nin çalışmaları, Avustralya, Hong Kong, Miami, Kuveyt, Lübnan ve BAE gibi dünyanın dört bir yanındaki sanat meraklılarının ve koleksiyonerlerin evlerinin yanı sıra şimdi de METT Hotel & Beach Resort Bodrum’un Sanat Galerisini ve lobi alanını renklendiriyor.

 

B.Yaghi’nin eserleri, Jackson Pollock gibi Soyut-Dışavurumculuk ustalarının öncülüğünde bir konuya odaklanmaktan ziyade, 20. yüzyıl sanat akımının ‘kendi içinden geleni ifade etme’ konseptinden güçlü bir şekilde etkileniyor.

 

Birden fazla solo serginin yanı sıra, Basel İsviçre, Art Miami, Zona-Maco Mexico, Palm Beach Contemporary Show ve Paris Contemporary gibi dünyanın en büyük önde gelen sanat fuarlarında yer aldıktan sonra, B.Yaghi’nin eserleri uluslararası sanat pazarına girerek “anlamlı” ve “içinden çıkması zor” olarak kabul görüyor.

 

METT Hotel & Beach Resort Bodrum’da sezon boyunca, değerli sanatçının eserleri lobide sergilenerek, misafirleri adeta bir sanat galerisi geziyormuşçasına hissettirecek.

METT HOTEL & BEACH RESORT BODRUM

 

METT Hotel & Beach Resort Bodrum, Bodrum Marina’dan sadece birkaç dakika uzaklıkta, önünde apansız uzanan Ege’nin masmavi suları ile demir atan tekneler ve Güney kıyılarının keyfini çıkaranlar için benzersiz bir ortam sunan Haremtan Koyu’nda yer alıyor.

 

Zarif ve özenle tasarlanan 72 oda, 31 adet suite loft ve villası ile METT Hotel&Beach Resort konuklarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Geniş teraslı loftların yanısıra, kendine özel havuzlu villaların yer aldığı otelde ayrıca, bir adet kapalı, bir adet infinity havuz, iki geleneksel Türk hamamı, MOI SPA ve RAISE Fitness&Wellness merkezleri de bulunuyor.

 

Oteldeki, uluslararası restoran konseptlerini dünya çapında hizmet kalitesiyle sunan, zengin bir yeme-içme ve eğlence anlayışı yer alıyor. Deniz kenarında, Bodrum atmosferinde sunulan provensal deneyimden modern İtalyan mutfağına kadar METT Hotel & Beach Resort Bodrum, kentteki yeme-içme sahnesini yeniden şekillendiriyor.