Milli Eğitim Bakanı Tekin, Adana’da Yerel Yöneticilerle Toplantıda Bulundu

featured

Tekin, Yerel Paydaşları ve Meslektaşlarını Dinleyerek Çalışmalarını Yürütüyor

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen “İl Eğitim Yöneticileri İle Toplantı”ya katıldı. Burada yaptığı konuşmada, yürüttükleri çalışmaları yerel paydaşları ve meslektaşlarını dikkate alarak gerçekleştirdiklerini vurguladı. Gittikleri her yerde idareci ve öğretmenlerle sohbet ettiklerini belirten Tekin, aldıkları notlara göre yapılması gereken düzenlemeleri planladıklarını anlattı.

Yerel Yönetimlerle İşbirliği Önemli

Bakan Tekin, kente kapsamlı bir çalışma ekibiyle geldiklerini belirterek, Adana özelinde acilen yapılması gerekenlerle ilgili adımları atacaklarını ifade etti. Yerel yönetimlerle işbirliği konusunu vurgulayan Tekin, “Türkiye’de yerel yönetimlerle en yoğun mesaisi olan bakanlık, kesinlikle Milli Eğitim Bakanlığı. Biz, yerel yöneticiler ve yönetimlerle çok yakın çalışmamız, birlikte aynı masanın etrafında oturup çözüm üretmemiz gereken bir kurumuz.”

Eğitim Öğretimin Niteliğini Artırmak Önemli

Bakan Tekin, eğitim yatırımlarının gerçekleşmesinde belediyelerin önemli rol oynadığını belirterek, eğitim öğretimin niteliğini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, çocukların pedagojik gelişimlerine zarar veren sosyal medya uygulamalarıyla ilgili tedbirler almayı planladıklarını da ifade etti.

Çocukların Sosyal Etkinliklere Katılımı Artacak

Bakan Tekin, çocukların sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklere katılımını teşvik etmek amacıyla, çocukların karnelerinde ‘sosyal etkinlik’ başlığı olacağını duyurdu. Bu adımın, gençlerin topluma daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağını belirtti.