Millî Eğitim Bakanlığı, Konaklama İndirimini Öğretmenler Dışındaki Personellere de Uygulayacak

featured

Bakanlık, Konaklama İhtiyacı Olan Tüm Personeli Kapsayacak Şekilde Düzenleme Yaptı

2022-2023 eğitim öğretim yılında öğretmenlerin görev yaptıkları illerdeki konaklama ihtiyaçları dikkate alınarak yapılan düzenleme, öğretmenler camiası ve kamuoyu tarafından olumlu karşılandı. Bu düzenlemenin ardından Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik harici kadrolarda görev yapan personeli de unutmadı ve konaklama indirimini tüm eğitim personeli için genişletti.

2024 Yılı Sonuna Kadar Konaklama Ücretlerinde Yüzde 50 İndirim Uygulanacak

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatıyla yapılan düzenlemeye göre, öğretmenler ve diğer Millî Eğitim Bakanlığı personeli, konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut kapasiteden faydalanabilecekler. Bu süreçte daha önce yapılan rezervasyonlar iptal edilmeden ve maliyet bedellerinin altında kalmadan, kahvaltı hariç olarak hizmet bedelleri üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacak.

Öğretmenler ve Diğer Eğitim Personeli Memnuniyetle Karşıladı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının emeklerini hafifletmek ve küçük bir teşekkür sunmak amacıyla bu uygulamayı başlattıklarını belirtti. Bakan Tekin, bu indirimin tüm öğretmenler ve diğer kadrolardaki personeli mutlu edeceğine inandığını ve yeni eğitim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.