Milli Sporcu Şahika Ercümen, 100. Yıl Cumhuriyet Dalışında Rekor Kırdı

featured

Hatay’da tarihi bir başarıya imza atan milli sporcu Şahika Ercümen, Cumhuriyet’in 100. yılında kırdığı rekorun özel bir anlam taşıdığını belirtti.

Yayladağı ilçesindeki Karamağra kanyonu, Ercümen’in rekor denemesi için seçtiği mekan oldu. Bölgenin özel bir anlamı vardı; depremin etkilerini hafifletmek ve halka hektorbet destek olmak için gerçekleştirdiği bu deneme, bölge halkı için de moral kaynağı oldu.

105 metreye ulaşan paletsiz değişken ağırlık kategorisindeki rekor, Ercümen’in bu denemesiyle 106 metreye yükseldi. Bu başarı, milli sporcu için duygu yüklü anların hektorbet giriş yaşanmasına neden oldu.

Ercümen, rekor denemesi öncesinde hava şartlarının belirsizliğinden dolayı endişeliydi. Ancak dalışın başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra, bu stresin yerini büyük bir mutluluğa bıraktığını ifade etti. Şahika, “Her ne kadar dalış öncesinde denizin dalgalı olduğunu görsem de, emeklerimizin boşa gitmediğini görmek beni mutlu etti. Burada, Karamağra’da dünya rekoru kırmak ve bu başarıyı ülkemizin 100. yılında gerçekleştirmek gerçekten benim için tarif edilemez bir duygu.” şeklinde konuştu.