Mısırlı Futbolcu Salah, Noel Dolayısıyla Gaza’daki Saldırıları Hatırlattı

featured

Mısırlı Futbolcu Salah, Sosyal Medya Hesabından Noel Dolayısıyla Saldırıları Yorumladı

Mısırlı futbolcu Mohamed Salah, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Noel’in ailelerin bir araya gelerek kutlama yaptığı bir zaman olduğunu belirterek, Gazze’de yaşanan saldırıları hatırlattı. Salah, “Orta Doğu’da devam eden acımasız savaş, özellikle de Gazze’deki ölüm ve yıkımla birlikte bu yıl Noel’e büyük bir üzüntüyle giriyoruz” mesajını paylaştı.

Gazze’deki Kayıplarla Empati Kurdu

Gazze’de yakınlarını kaybeden insanların acılarını paylaşan Salah, “Lütfen onları unutmayın ve onların acılarına alışmayın. Mutlu Noeller” ifadelerini kullandı. Salah, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma, “Christmas is a time when families get together and celebrate. With the brutal war going on in the Middle East, especially the death and destruction in Gaza, this year we get to Christmas with very heavy hearts and we share the pain of those families who are grieving the loss of…” notunu düştü.

Bu duyarlı paylaşım, Salah’ın insan hakları konularında duyarlılığını ve sosyal medya hesaplarını toplumsal farkındalık için kullandığını bir kez daha gösterdi.