MKE Ankaragücü Başkanı Zemin Hakkında Açıklama Yaptı

featured

Eryaman Stadı’ndaki Bakım Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat, 8 Şubat’ta Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Gençlerbirliği-Trabzonspor maçının ardından Eryaman Stadı’nın zemininde bakım çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığını vurguladı. Fırat, zemininden dolayı eleştirilen Eryaman Stadı’nın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Zemin Konusu TFF’nin Kararına Bağlı

Fırat, Eryaman Stadı’nda Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin toplamda 29 karşılaşma oynadığına dikkat çekti. Ancak zemin konusuyla ilgili bazı rakiplerle oynanacak maçlardan önce polemiklerin yaşandığını belirtti. Bu konuda karar verecek olan kurumun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olduğunu ifade eden Fırat, TFF’nin 2-6 Şubat tarihleri arasında statta oynanan 3 karşılaşmadan sonra denetim yaptığını ve Gençlerbirliği-Trabzonspor maçı için oynanabilir onayı verdiğini söyledi. Maçın ardından stadın 10 günlük bakıma alındığını ve teknolojinin tüm imkanlarının kullanılarak sahaya bakım yapıldığını belirtti.

Sahanın Durumu İyileşiyor

Ankara’daki iklim şartlarının mevsim normallerinin üzerinde olduğunu aktaran Fırat, sahanın durumunun 7 Şubat’ta raporlanan sahadan çok daha iyi olduğunu dile getirdi. Futbolcu sağlığının tüm kulüplerin önceliği olduğunu vurgulayan Fırat, 6 gün içerisinde 4 maç oynayan oyuncuların sağlığının, pazar günü karşılaşmaya çıkacak oyunculardan daha değersiz olup olmadığının akıllara geldiğini söyledi. Fırat, TFF’nin vereceği kararın bu sorunun cevabını da vereceğine dikkat çekti.

Galatasaray Maçı Önemli

Fırat, Galatasaray ile 18 Şubat Pazar günü yapacakları maç hakkında konuştu. Konyaspor maçında aldıkları mağlubiyetin bu maçın önemini daha da artırdığını belirten Fırat, maçta yaşanan hatalı kararın Konya’dan puansız ayrılmalarına sebep olduğunu ifade etti. VAR kayıtlarını TFF’den resmi yollarla istediklerini hatırlatan Fırat, kulüp olarak TFF’den gelecek cevabı beklediklerini ve kayıtların tarafsız bir şekilde paylaşılacağına inandıklarını söyledi. Türk futbolunun en büyük sorununun futbol kulüplerinin futbolun kurumlarına olan güven sorunu olduğunu dile getiren Fırat, her kulübün eşit şekilde muamele gördüğü bir Süper Lig istediklerini ve verilecek kararın spor kamuoyunda güven kaybına yol açmamasını umduklarını belirtti.