Mossad Şefi Katar Başbakanı ile Görüştü

featured

Mossad Şefi’nin Katar Başbakanıyla Görüşmesi

ABD merkezli yayın kuruluşu Axios’ta yer alan bir habere göre, Mossad şefi David Barnea cuma gecesi Katar Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman El Sani ile bir araya geldi. Bu görüşmenin amacıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Mossad Şefinin Katar’la Rehine Anlaşması İçin Görüşemediği İddia Edilmişti

İsrail basınında geçtiğimiz hafta çıkan haberlerde, Mossad şefinin yeni bir rehine anlaşması için Katar ile müzakereler yürütmek istediği ancak Başbakan Netanyahu liderliğindeki savaş kabinesinin buna izin vermediği iddia edilmişti.

Netanyahu: Katar’a Yönelik Eleştirilerimiz Var

Cumartesi günü düzenlenen bir basın toplantısında Başbakan Netanyahu, Katar’a yönelik ciddi eleştirileri olduğunu belirtti. Ancak şu anda rehineleri kurtarmak için çalıştıklarını ve görüşmelerin detaylarını paylaşmayacaklarını ifade etti.

Taraflar Arasında Anlaşma Henüz Uzak

Haaretz’e bilgi veren kaynaklar, tarafların bir anlaşma yapmaya henüz uzak olduğunu belirtti. Mossad Direktörü David Barnea, CIA Direktörü William Burns, Mısır istihbarat şefi Abbas Kamil ve Katar Başbakanı El Sani’nin katılımıyla görüşmelerin devam edeceği kaydedildi.

Hamas: İsrail’in Saldırıları Durmadan Müzakereler Olmayacak

Hamas tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını durdurmadan herhangi bir müzakereye oturulmayacağı vurgulandı.

İsrailli Rehinelerin Yanlışlıkla Öldürülmesi

Tel Aviv’de İsrail ordusunun yanlışlıkla üç İsrailli rehineyi öldürmesinin ardından binlerce kişi sokaklara döküldü. Rehine aileleri, “Onları eve getirin” pankartlarıyla yürüdü.

İsrail ordusu, cuma gecesi üç İsrailli rehinenin, beyaz bayrak sallarken yanlışlıkla öldürüldüğünü açıkladı. Ayrıca Gazze’de bir kiliseye sığınan iki kadının da İsrail keskin nişancıları tarafından öldürüldüğü belirtildi.