Obezite Hastalıkları

Obezite günümüzde birçok kişide rastlanabilen ve tedavi edilmediğinde ciddi sorunlara yol açabilen bir hastalık türüdür.

featured

Obezite günümüzde birçok kişide rastlanabilen ve tedavi edilmediğinde ciddi sorunlara yol açabilen bir hastalık türüdür. Obezite hastalığının yol açtığı çeşitli hastalıklarda bulunuyor. Bu hastalık vücudun birçok sistemini etkileyebildiği için vücudun birçok sisteminde çeşitli hasarlara yol açabiliyor. Bu hasarların kalıcı olmaması adına obezite tedavisinin en erken şekilde yapılması gerekiyor. Erken tanı ile hastalıkların önüne ve obezite hastalığının ilerlemesinin önüne geçirebiliyor.

Vücut sistemleri üzerinde olumsuz etkiye yol açar. Bu hastalık birçok kişi için büyük bir sorun haline gelmiştir hastalık sadece beden sağlığı için değil aynı zamanda psikolojik olarak da olumsuz etkiler yapmaktadır. Fazla kilolar ile mücadele eden kişiler psikolojik anlamda da kendilerini bitik hissedebiliyorlar. Fazla kiloların insanlar üzerinde birçok olumsuz etkisi bulunduğu için bu kilolardan en kısa sürede kurtulmak oldukça önemlidir. Kilo problemi derinlik göstermeden en kısa süre içerisinde müdahale edilmelidir. Obezitenin açmış olduğu hastalıklar arasında felç, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, astım, solunumda güçlük, koroner arter hastalığı tip 2 diyabet, insülin direnci, hiperinsülinemi, aşırı kıllanma, kas iskelet sisteminde problemler, deri enfeksiyonları, toplumsal uyumsuzluklar gibi birçok hastalık meydana gelebiliyor.

Obezite tedavisinde dikkat edilecekler

Obezite tedavisinde dikkat edilecek birçok faktör vardır. Bu faktörler arasında tedavinin cerrahi bir şekilde yapılmasında karar verildiğinde güvenilir bir obezite cerrahı ile yapılması gelmektedir.  Dr.Güven Görkem obezite hastalıkları konusunda uzmanlaşmış ve uzun yıllardır bu işi yapan bir doktordur. Bu nedenle Dr. Güven Görkem ile obezite ile mücadele etmek hastalar için daha kolay bir hale gelebiliyor.

Obezite tedavisinde başvurulacak ilk yöntem cerrahi yöntemler değildir. Fakat hastalığın ilerlediği durumlarda cerrahi müdahale ile ilerlemenin durdurulması gerekebiliyor. Obezite tedavisi yapılırken mutlaka kişinin fiziksel ve yapısal özelliklerine dikkat edilerek tedavi yönteminin belirlenmesi gerekiyor. Obezite tedavisinde mutlaka doktorun vermiş olduğu tavsiyelere uyulması gerekmektedir. Böylelikle tedaviden istenen etkinin alması daha mümkün bir hale gelir.

Obezite için cerrahi tedaviler

Obezite tedavisi için en çok tercih edilen yöntemler arasında cerrahi tedavi yer almaktadır. Ülkemizde ve dünyada birçok kişi tarafından tercih edilen cerrahi tedaviler obezite hastalığının ilerlediği durumlarda tercih edilir. Cerrahi tedavi ile mide küçültme gibi ameliyatlar gerçekleştirilebiliyor. Cerrahi tedavi daha kısa süre içerisinde gerçekleştiği için kişilerin tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Dr. Güven Görkem obezite cerrahisi konusunda uzmanlaşmış bir doktor olduğu için obezite cerrahisini en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Güven Görkem internet adresine giriş yaparak vermiş olduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca https://www.guvengorkem.com/ internet adresinde paylaşılan adresi giderek doktor ile yüz yüze görüşüp muayene olabilirsiniz. Böylelikle tedavi süreciniz daha sağlıklı bir şekilde ilerler. Obezite tedavisinde mutlaka uzman bir doktordan destek almak tedavinin seyri için oldukça önemli bir durumdur.