Öğrenciler Ara Tatilde Dinleniyor

featured

İstanbul’da Son Ders Ziliyle Öğrenciler Ara Tatilin Keyfini Çıkarıyor

Sabah saatlerinde okullarına giden öğrenciler, son ders zilinin çalmasıyla birlikte eğitime ara verdi. İstanbul’da, Maltepe Hasan Şadoğlu Ortaokulu’nda son ders zilinin çalmasıyla bahçede toplanan öğrenciler İstiklal Marşı’nı okudu. Okul Müdürü Ünal Meşe, öğrencilere ara tatil boyunca dinmeleri tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilere Yönelik Mesajlar

Ünal Meşe, çocukların yorucu ve bir o kadar da güzel bir süreçten geçtiğini belirterek, “Şimdi tatil zamanı. Bir haftalık süreçte dinlenmelerini istiyorum.” dedi. Meşe, öğrencilere, “Telefonlarını bıraksınlar, İstanbul’un tadını çıkarsınlar. Arkadaşlarıyla dostlarıyla güzel vakit geçirsinler. Bunu yaparken de kitap okumayı ihmal etmesinler.” tavsiyesinde bulundu.

Öğrenci ve Öğretmenlere Bakan Tekin’den Mesaj

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk ara tatiline ilişkin bir mesaj yayımladı. Tekin, öğrencilere tatilde dinlenmeyi, eğlenmeyi ve hobilerine vakit ayırmayı ihmal etmemeleri tavsiyesinde bulundu. Öğrencilere kütüphanelerde zaman geçirmelerini ve kendilerini geliştirmelerini öneren Tekin, ayrıca yaşadıkları bölgenin tarihi ve doğal güzellikleri ile tanışmalarını ve yeni şeyler öğrenmelerini teşvik etti.

Öğretmenlere de hitap eden Tekin, seminer çalışmalarında kolaylıklar diledi ve eğitimde sahanın gücüne inanarak çocukları geleceğe hazırlama sözü verdi.

Ara tatilin ardından öğrenciler, 20 Kasım’da tekrar ders başı yapacak.