Ortodontik rahatsızlıklar psikolojik rahatsızlıklara da sebep olabilir

Diş çarpıklığı ortodontik bir rahatsızlık olarak ifade edilir. Diş çarpıklığı bazı anne-babalar tarafından göz ardı edilen ve önemsenmeyen bir rahatsızlıktır.

featured

Diş çarpıklığı ortodontik bir rahatsızlık olarak ifade edilir. Diş çarpıklığı bazı anne-babalar tarafından göz ardı edilen ve önemsenmeyen bir rahatsızlıktır. Çünkü ne yazık ki bazı anne babalar çocukların fiziksel anlamda sağlığını etkilemeyen ve herhangi bir ağrı sızı yapmayan bir takım sıkıntıları gözardı edebilmektedir. Diş çarpıklığı bireylerin görünümünü gülüşünü yüz ifadesini olumsuz yönde etkilediği için estetik anlamda olumsuz bir görünüm ortaya koyduğu için aslında çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerde de psikolojik sorunların baş göstermesine neden olabilir. Psikolojik sorunların oluşması ise gizli gizli başlayan ve sonrasında uzun bir tedavi sürecini gerektiren bir süreçtir. Diş çarpıklığı yaşayan çocukların özgüven sorunu olduğu, yeni insanlarla tanışmaktan çekindiği, gülerken dahi kendisine güvenmeden ve doğal olmadan tavırlarını sergilediği gözlemlenmiştir. Dolayısıyla herhangi bir ağrı ya da sizi yapmadığı halde ortodontik tedavilerin bireyleri ruhsal olarak kendilerini daha iyi hissetmeleri için kesinlikle yapılmaları gerekir.

Ortodontik tedavileri ertelemeyin

Bursa’da en iyi ortodonti doktoru olarak ismi sıkça anılan Dr. Bircan Bektaş ortodonti tedavilerinde son teknolojik ekipmanları kullanarak son derece kaliteli hizmet sunmaktadır. Bireylerin özellikle de küçük yaşlardan itibaren ortodontik tedavilere başlamaları tedavinin süresinin kısa olmasına ve bu anlamda hızlı sonuçlar alınmasına neden olmaktadır. Ortodontik tedaviler ve bu tedavilerin en çok yapılanı diş teli uygulamasıdır. Diş teli uygulaması her yaştan birey için yapılabilmektedir.

Kaynak: https://www.drbursaortodontist.com/bursada-en-iyi-ortodonti-doktoru/