Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Ekspertiz pek çok alanda yapılır. Sigorta eksperleri içinde en fazla iş alan ve tercih edilen, oto ekspertiz, aracın başına gelmiş kazaları ve bu hasardan dolayı ne kadar maliyeti olduğunu öğrenmenizi sağlar.

featured

Ekspertiz pek çok alanda yapılır. Sigorta eksperleri içinde en fazla iş alan ve tercih edilen, oto ekspertiz, aracın başına gelmiş kazaları ve bu hasardan dolayı ne kadar maliyeti olduğunu öğrenmenizi sağlar. Yaptığı işlemler geniş bir yelpazede incelenebilir.  Özellikle kaza durumu İkinci el araçlar için çok önemlidir.

Bu durumda araçta birçok parça değişmiş olabilir. Bunu Mersin oto ekspertiz ile kolaylıkla anlamak mümkündür.  Eksper sonunda uzun bir raporla her şey anlatılır.  Bu yüzden mutlaka yaptırmalı, verilecek para riske atılmamalıdır. Mezitli Oto Ekspertiz adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ekspertiz Masrafı Kime Aittir?

Mezitli oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişi, masrafı kendisi öder. Özelikle ikinci el araba alacak olan kişiler,  araç detaylı bir şekilde incelettikten sonra, almak ister. Aracı ekspere sokmak ister. Bu raporda her türlü bilgi bulunur. İlk olarak aracın motoru hakkında detaylı bilgi verilir. Motorda değişen olup olmadığı önemlidir.

Koltukların durumu, direksiyon, iç aksesuarlar da ekspertiz raporuna dahil edilir.  Kaporta, bagaj ve tampon da dikkatli bir şekilde incelenir.  Daha sonra eksper, aracı alacak olan kişiye görüşünü söyler. Sonraki zamanlarda mağduriyet yaşanmaması adına, mutlaka araç kontrol edilirken sonra devir işlemleri yapılmalıdır. Mezitli Oto Ekspertiz sitesine girerek, yapılan işlemler hakkında ve ne kadar ücret ödemeniz gerektiği hakkında tüm bilgileri de öğrenebilirsiniz.