Oyunlarda FPS Nasıl Arttırılır

featured

Bilgisayar oyunları oynayan oyuncular için FPS’i arttırmak oldukça önemli bir etmendir. Oyun oynama esnasında FPS’iniz ne kadar yüksek olursa oynamış olduğunuz oyun da bir o kadar akıcı ve keyifli oynanır. Saniye başına olan kare sayısı düştüğünde oynanan oyunda gecikme ve daha pürüzlü bir oynayış olduğunu fark edebilirsiniz.

Oyunlarda FPS Arttırmanın birçok yolu elbette ki bulunur. Oyun oynama esnasında FPS ile ilgili sıkıntılar yaşamakta iseniz birkaç çözüm yolu deneyebilirsiniz. Bu yollar arasında grafik ayarlarınızı ve render mesafesini azaltma seçeneği de bulunur. Tabi çeşitli çözüm yolları da bulunduğundan bunun için Teknolojik Bilgi web sitesini araştırabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oyunlarda FPS Arttırma Yolları

Oyunlarda FPS Arttırmanın çeşitli yolları bulunur. Bu yollardan birisi ekran çözünürlüğünüzü düşürmektir. Böylece monitörünüz üzerinde yer alan piksel miktarı düşecektir, bunun sonucu olarak ise ekran kartınızda yaşanan yoğunluk hafifleyecek ve FPS artışı yaşayacaksınız.

Oyun içerisinde de çizim mesafesini yeterli bir miktara düşürerek FPS artışı yaşatılabilir. Bu düşürme işlemi ayarlar sekmesinden yapılabilir. Bunun sonucu olarak 3D sahneler arasında daha yeterli ve az alan görüşü sağlar ve FPS artışı sağlamış olursunuz.

Oyun içerisinde ki ayarlar sekmesinden yapılabilecek bir diğer ayar ise özel efektleri devre dışı bırakmadır. Böylece GPU’nuzu zorlamaktan kurtarabilir ve daha fazla FPS alabilirsiniz.

En iyi yöntemlerden birisi ise CPU ve RAM hızını arttırmaktır. Bu hızı aşırtmayı PC BIOS menüsünden mümkündür.