Özel Güvenlik Kıyafeti Yenilikleri

 Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerine yönelik üniforma yönetmeliği İçişleri Bakanlığı tarafından imzalandı. 

featured

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerine yönelik üniforma yönetmeliği İçişleri Bakanlığı tarafından imzalandı.

Sivil Güvenlik Müfettişliği Başkanlığı bir adım daha attı ve Sivil Güvenlik logosunun özel sektör de dahil olmak üzere Sivil Şeriflerin kıyafetlerinde kullanılmasını standart hale getirdi. Sivil Güvenlik Müfettişleri Kurulu, 15 Eylül 2021’e kadar tüm işletmelere onay vermişti  Bu gelişmelerden sonra özel sektörde üniforma giyme uygulaması yeniden gündeme gelerek yenilendi.

15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan özel güvenlik güçleri yeni üniformalarını giymiştir.

Talep edilmesi halinde özel güvenlik şirketleri, özel güvenlik güçleri, bakanlık ve valilerden onay aldıktan sonra üniforma kataloğunu güncelleyerek üniformaları kullanabilirler. Konuyu gündeme getiren Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Arıkan, her şirketin kendi giyim tarzını yaratması nedeniyle özel güvenliğin kamuoyu nezdinde daha az ciddi hale geldiğini ve giyime bağlı olarak bozulduğunu söyledi.

Özel Güvenlik Kıyafeti Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik kıyafetleri, birçok işletme ve kurumsal yapıda gerekli olan bir iş kıyafeti türüdür. Özel güvenlik önemli bir meslek grubudur. Bu nedenle bu meslekte kullanılan kıyafet ve ekipmanlar özel bir şekilde yapılmaktadır. Bu tür resmi iş kıyafetleri birçok yerde bulunabilir. En büyük avantajları güvenlik ve düzeni sağlayabilmeleridir.

Birçok özel güvenlik kıyafeti türü vardır. Tesis ve ihtiyaca göre ayrı ayrı sınıflandırılabilirler. En yaygın olanları iş pantolonu, iş gömlekleri, iş kazakları, iş önlükleri, güvenlik kazakları ve güvenlik şapkaları gibi iş kıyafetleridir. Her özel güvenlik elbiseleri kullanımın kendine has özellikleri vardır. Tüm bu ürünler hakkında bilgi edinmek için Güvenlik Kıyafeti sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kıyafeti Çeşitleri

Yeni tip özel güvenlik kıyafeti içeriğinde şunlar bulunur; özel güvenlik kazağı, uzun kollu güvenlik gömleği, özel emniyet kemerleri, güvenlik pantolonu, en yaygın özel güvenlik kıyafeti güvenlik giysilerinden biridir.

Yüksek kalite ve rahatlık, bu tür iş kıyafetlerinin ortak özellikleridir. Bu tür faktörler aynı zamanda iş verimliliğini de artırır. Bu nedenle özel güvenlik kıyafetleri çalışanları kısıtlamayacak şekilde özenle tasarlanmalıdır. Sizde ihtiyaç duyduğunuz tüm bu ürünler için Güvenlik Kıyafeti sitesini ziyaret edebilirsiniz.