Podcast’ler Artık Her Yerde!

featured

Yapımını üstlendiği, hikaye anlatımının ön planda olduğu orijinal içerikleriyle binlerce dinleyiciye ulaşan Podbee Media, ilk reklam kampanyasıyla yayında! Podcast bilinirliğini arttırmak, Türkiye’de podcast dinleme kültürünü oluşturmak ve geliştirmek için çalışan Podbee, “Sadece Duymak İstediklerin” reklam kampanyası ile podcastin hayatımızdaki yerine dikkat çekiyor.

 

3 ayrı animasyon filminden oluşan reklam kampanyası Podbee Media’nın en çok dinlenen içeriklerinden Fularsız Entellik şovunun yaratıcısı Immanuel Tolstoyevski, Barış Özcan ile 111Hz şovunun yaratıcısı Barış Özcan ve Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok Şovu’nun yaratıcısı Deniz Göktaş’ın audio mesajlarını içeriyor. 15 Ağustos’ta Instagram ve YouTube hesaplarından kampanyayı duyuran Podbee, outdoor kampanyası ile İstanbul’da birçok şehir ekranında yer alırken, Marmaray ve Metro (Modyo) ekranlarında da yer alacak.

 

Podcast ile Medya Alışkanlıkları Değişiyor

Podbee Media’nın Ipsos ile birlikte 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirdiği podcast dinlenme araştırmalarında 2020 senesinde 2.4 milyon olan podcast dinleyici sayısının 2021’de 7.6 milyona çıktığı belirtiliyor. Bu reklam kampanyası ile de bu dinleyici sayısındaki artışı hızlandırarak, sadece şirketin içeriklerinin değil bu medya türüne olan ilgi ve yaklaşımı pozitif yönde ilerletmeye devam etmek.

 

Podcastler hiç olmadığı kadar hızlanan hayatımızdaki gündelik aktivitelerimizde işe giderken, araba kullanırken, ev işleri yaparken eşlik ediyor ve günü daha verimli, efektif geçirmemizi sağlıyor. Podbee Media, oldukça fazla dinlenen podcast şovlarının yanında temelini radyo tiyatrosundan alan podcast dizileri ve araştırmacı gazeteciliği ön plana alan hikayelerle, belgesellerle dinleyicilerine eşsiz deneyimler sunuyor.

 

Reklam kampanyası filmlerine aşağıdaki linkten ulaşılabilir;

https://we.tl/t-Irzk57BHdt

 

Reklamveren: Podbee Media

Reklamveren Yetkilileri: Gökbey Karataş (Satış ve Pazarlama Müdürü), Merve Demirler (Pazarlama Yöneticisi)

Reklam Ajansı: Alles Gut

PR Ajansı: Golin İstanbul

Yönetici Kreatif Direktör: Enes Gül

Müşteri İlişkileri Direktörü: Cem Perek

Proje Koordinatörü: Duygu Türkmen

Marka İletişim Ekibi: Ceren Ünalan, Mertkan Akdoğan

İllüstrasyon: Egemen Avdan

Animasyon: Faruk Gemici

Metin Yazarı: Harun Yürük

Reklam Seslendirme: Tülin Özen, Barış Özcan, Deniz Göktaş, Immanuel Tolstoyevski

Ses Stüdyosu: Podbee Media

Kayıt Mix Mastering: Aytek Öztürk