Poliüretan Alanında Lider Firma; Pluskim

Pluskim, 2008 yılında kurulduğu dönemden itibaren poliüretan alanında lider firma olma hedefiyle çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

featured

Pluskim, 2008 yılında kurulduğu dönemden itibaren poliüretan alanında lider firma olma hedefiyle çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Çalışma ortaklarının talep ve siparişleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek en iyi şekilde sipariş ulaştırma ile müşteri memnuniyetini garanti etmektedir. Ayrıca firma yalnızca müşteri memnuniyeti sağlamak amacında değildir. Gerek tedarik ağında temas edilen her kuruluş gerekse çalışanların memnuniyeti için özenli bir çalışma sistemi ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Bu da markanın pazarlama faaliyetlerine yansıyarak ürüne değer veren değil yapılan işin kalitesine verilen değer ve bu ürün ile temas eden herkesin mutluluğuna sağlamayı amaçlamaktadır. Pluskim sektörde var olduğun günden bu yana poliüretanlar kullanılan her alanda ilk tercih olmak ve bu alanda lider konumuna yükselmek amacıyla sektördeki çalışmalarını sürdürmektedir.

Poliüretan nedir?

Poliüretan konusunda uzman olarak çalışmalarını sağlayan pluskim, kurulduğu zamandan bu yana poliüretan alanında büyük bir büyüme ve başarılı çalışmalar elde etmektedir. Peki, poliüretan nedir? Bir markanın poliüretan üzerinden uzmanlık oluşturmasını sağlayacak kadar önemli midir? Aslında poliüretan günlük hayatımızda karşılaştığımız çoğu şeyde kullanılmaktadır. Her gün giydiğimiz ayakkabıda, beyaz eşyalarımızda, yalıtım malzemelerinde, halılarda, koltuklarda, arabaların pek çok parçasında bu madde kullanılmaktadır. Poliüretanlar organik üniteler zincirlerinden oluşan polimerlerdir.

Kimyasal bazı süreçlerin ardından ortaya çıkan poliüretanlar teknolojik gelişmelerden devamlı etkilenmekte ve kullanım alanı da bu ölçüde genişlemektedir. Bu da aslında gün içinde temas ettiğimiz hemen hemen her şeyde poliüretan kullanıldığı anlamına gelebilmektedir. Teknolojik gelişmelerin de getirisiyle poliüretan kullanımının daha da çok artış göstereceği varsayılabilir.

Poliüretan Kullanım Alanları

Poliüretan polimer benzeri bir maddedir ve poliol ve MDI arasındaki belli oran ve koşullar gerçekleşerek meydana gelen reaksiyonlarla ortaya çıkar. Bu kimyasal ürünler egzotermik bir reaksiyon sonucu ortaya çıkmaktadır ve pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları; sentetik fiberler, conta gibi yapı malzemeleri, sert plastikten yapılmış her şey, halıların alt kısmında bulunan bağlayıcı yapılar, güçlü yapıştırıcılar, dayanıklı elastomerler, esnek ve esnek olmayan köpüklerin yapımında poliüretan kullanımı mevcuttur. Bu alanlarda ürünlerin oluşumu esnasında poliüretan kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. Buradan da görülebileceği gibi poliüretan kullanımı pek çok üründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Pluskim firması, poliüretan üretimi ile ilgili ihtiyacı tek başına karşılayabilecek bir şekilde ihtiyacı karşılamaktadır.

Pluskim Diğer Hizmet Alanları

Pluskim, kuruluşundan bu yana kimyasal reaksiyonlar ile meydana getirilen poliüretan gibi maddeleri sektörün ihtiyaç duyduğu şekilde karşılamaktadır. Bu da firmanın farklı alanlarda çalışmalar gerçekleştirmesini ve ihtiyaca yönelik üretim gerçekleştirmesi adına farklı hizmet alanlarında yer almasını gerekli kılmaktadır. Bu alanlardan bazıları; inşaat, otomotiv, ısıtma ve soğutma, terlik, ayakkabı, mobilya, hammadde ve kimyasallar gibidir. Bu alanlarda üretim gerçekleştirilirken ihtiyaç duyacağınız poliüretan ihtiyacınız için Pluskim ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca online web sitesinden inceleme yaparak firmanın hizmet alanları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kaynak: https://pluskim.com.tr/teknik/poliuretan-nedir/