Porsche’dan Sıradışı Adım 911 S/T Modelini Satın Alsanız Bile 1 Yıl Kiracı Olacaksınız!

featured

Otomobil dünyasının önde gelen markalarından Porsche, 911 S/T modeliyle dikkat çekici bir uygulamaya imza attı. Otomobil meraklılarının yakından takip ettiği 911 S/T modelini satın alacak olanlar, bu otomobili bir yıl boyunca sadece kiralık olarak kullanabilecek.

Neden Kiralık?

Porsche, bu eşsiz modelin 60. yılını, dünya genelinde sadece 1963 adet üreterek kutluyor. Ancak otomobilin bu denli sınırlı mezbet sayıda olması, fırsatçı alımları da beraberinde getirebilir. Porsche’nin bu özel model için seçtiği bu yöntem, tam olarak bu fırsatçı satışları engelleme amacı taşıyor.

Bir Yıl Sonra Ne Olacak?

Eğer bu otomobili satın almayı düşünüyorsanız, ilk bir yıl boyunca otomobilin sahibi olamayacaksınız. Ancak bir yılın sonunda, aracı tam anlamıyla satın alabilecek ve dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Bu sıradışı uygulama, otomobil mezbet giriş dünyasında büyük bir ilgiyle karşılandı. Porsche’nin bu adımı, otomobil koleksiyonerleri ve meraklıları için büyük bir önem taşıyor. Ancak bu kararın, ilerleyen dönemlerde diğer otomobil üreticileri tarafından da benimsenip benimsenmeyeceği merak konusu.