Redington Türkiye Okta ile her türlü kimliği güvenlik altına alıyor

featured

 

 

Kimlik güvenliği bugünün en kritik konularından biri. Şirketlerin hem kendileri hem müşterileri için üstün güvenliğe ihtiyaç duyduğu bu alanda Redington Türkiye, kimlik ve erişim yönetimi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Okta’nın güçlü çözüm portföyüyle iş ortaklarına hizmet veriyor.  10 binden fazla kuruluş, kullanıcılarını kaydetmek, yetkilendirmek ve yönetmek için Okta’nın yazılım ve API’larına güveniyor.
Her geçen gün siber tehditler giderek artıyor. Accenture’ın State of Cybersecurity Resilence 2021 raporuna göre güvenlik saldırıları geçtiğimiz yıl dünya genelinde yüzde 31 arttı. Şirket başına saldırı sayısı da 206’dan 270’e yükseldi. Küresel risklere ilişkin 2021 Dünya Ekonomik Forumu raporuna göre siber suçların artan karmaşıklığı nedeniyle işletmeler, hükümetler ve bireyler tarafından uygulanan siber güvenlik önlemleri giderek geçersiz hale geliyor. Tahminler siber suçların maliyetinin 2025 yılına 10,5 trilyon dolara ulaşacağı yönünde. Öte yandan siber saldırıların odağındaki en önemli alanlardan biri kimlik sahtekarlığı. Javelin Strategy&Research’ün 2021 Kimlik Dolandırıcılığı Çalışması’na göre kimlik sahtekarlığı kayıpları toplam 56 milyar doları buldu. Bu nedenle işletmelerin sadece kendi özel bilgilerini değil müşterilerinin bilgilerini de korumaları kritik önem taşıyor.

Her türlü kimliği koruyor

Kimlik ve erişim yönetimi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Okta’nın Türkiye yetkili distribütörü olan Redington Türkiye de bu alanda ortaya koyduğu çözüm portföyüyle şirketlerin her türlü kimliği güvenlik altına almasını sağlıyor.

Okta’nın Single Sign-On (Çoklu Oturum Açma), Universal Directory, Advanced Server Access (Gelişmiş Sunucu Erişimi), API Access Management (API Erişim Yönetimi), User Management (Kullanıcı Yönetimi), B2B Integration (İşletmeler Arası Entegrasyon) ve Life Cycle Management (Yaşam Döngüsü Yönetimi), Access Gateaway gibi tüm ürün ve hizmetlerini içeren bu portföy, Türkiye’deki şirketlerin kendileri ve müşterileri için üstün kimlik yönetimi sunuyor.

Yardım masası çağrılarında yüzde 75 azalma

Güvenli bulut tek-oturum açma çözümü olan Okta Single Sign-On, oturum açma ile ilgili yardım masası çağrılarında yüzde 75 azalma, kullanıcıların yeni uygulamaları benimseme, oturum açma ve kullanma hızında yüzde 50 artış, satın alınan işletmelerde yüzde 500 daha hızlı IT entegrasyonu sağlıyor. Universal Directory de satın alınan işletmelerde 5 kat daha hızlı IT entegrasyonunu mümkün kılıyor. AD şifre resetleme işlemleri için yardım masası çağrısına ihtiyaç duymayan çözüm, bakıma ihtiyaç duymadığı için 50 bin dolarlık tasarruf sağlıyor.

Hibrit bulutu koruyan çözüm

Access Gateway de modern kimliği tesis uygulamalarına taşıyan ve hibrit bulutu koruyan bir çözüm. Bakım maliyetlerinde yüzde 80-90 azalma yaratan bu çözümle para cezalarına neden olabilecek güvenlik ihlali risklerinde yüzde 75 düşüş elde ediliyor. Herhangi bir yerde herhangi bir cihazdan çalışma imkanı sayesinde personel verimliliğinde yüzde 50 artış yakalanıyor.

Otomasyonla konfigürasyon

Okta’nın API Access Management çözümü, API veya Admin Dashboard aracılığıyla, saatler süren XML tabanlı politika tasarımını ve uygulamasını dakikalara indiriyor. API’ları uygulama ve entegre etme, 1 haftadan fazla bir süre yerine 1 gün içerisinde tamamlanıyor.
Lifecycle Management otomasyonla konfigürasyonu bir profesyonel gibi yönetmeyi mümkün kılıyor. Her bir uygulama için konfigürasyon talebinde 30 dakikalık tasarruf yaratan çözüm, her yıl denetimlerin hazırlanmasında kullanıcı başına 20 dolar tasarruf yaptırıyor.

 “Verimlilikle tasarruf elde edilmesini sağlıyor”

Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan, “Okta, müşteri kimliklerinden çalışan kimliklerine her türlü kimliği güvenlik altına almak için güvenebileceğiniz etkin bir kimlik yönetim platformu. 10 binden fazla kuruluş, kullanıcılarını kaydetmek, yetkilendirmek ve yönetmek için Okta’nın yazılım ve API’larına güveniyor.  Okta’nın bulut tabanlı platformu, şirketlerin kullanıcıları merkezi bir şekilde yönetebilmelerini, yetkilendirmelerini, güvenlik politikaları ve entegrasyon gereksinimleri doğrultusunda değişiklikleri hızla yapabilmelerine olanak tanıyor. Tüm bu uygulamalarla kimlik güvenliğini en üst düzeyde sağlayan Okta çözümleri, ortaya koyduğu verimlilikle de önemli tasarruflar elde edilmesini sağlıyor” diyor.