Revizyon Burun Estetiği Nedir?

Burun estetikleri çoğu zaman başarılı bir şekilde sonuçlansa da bazı durumlarda istenilen sonuçlar ortaya çıkmıyor. Böyle bir durumda istemediğiniz bir burunla yaşamak zorunda kalmıyorsunuz. İstenilmeyen durumların veya hataların ortadan kaldırılması maksadıyla yapılmakta olan ameliyatlara Revizyon Burun Estetiği denilmektedir.

featured

Burun estetiği en fazla revizyon gerektiren estetik ameliyat olarak bilinir. Diğer estetik ameliyatlar sonucunda revizyon talebi çok fazla gelmese de burun ile ilgili yapılacak estetiklerde oldukça fazla revizyon işlemi gerçekleştirilir. Burunun gözle oldukça fazla görülebilecek bir noktada olması yani suratımızın tam ortasında olmasından dolayı bu sonuç ortaya çıkmaktadır.

%15 Revizyon Uygulanıyor

Yapılan estetikler neticesinde ne kadarlık bir kısmın revizyon gerektirdiği sorusu da merak edilmektedir. Bu oran yaklaşık olarak %15 olarak tespit edilmiştir. Bu sonuca sebebiyet veren gerekçeler arasında en fazla;

  • İşlem öncesi sıkıntıların tam olarak tespit edilememesi
  • Hasta tam olarak ne istediğini anlatamaması
  • Ameliyat esnasında yapılan hatalar
  • Hastanın kendisine ait özelliklerinden dolayı
  • İyileşme esnasında yaşanan ciddi sıkıntılar

Sebebiyle genel olarak revizyon talebi oluşmaktadır. Genel olarak bunlar arasında hastanın memnun olmaması ilk sırada yatan etken arasında gösterilir. Hastanın estetik öncesinde kafasındaki burun ile sonuç birbirine benzememesi durumunda hasta bu durumun düzeltilmesini talep etmektedir. Bunun dışında doktor tarafından tespit edilen biçim bozuklukları ve benzeri durumlar da ikinci sırada yer almaktadır. Bir diğer sıkıntı da görünüm açısından her hangi bir sorun olmasa da solunum ile ilgili sıkıntıların ortaya çıkmasıdır. Bu sebeple de revizyon işlemi yapılmaktadır.

Burun ameliyatı son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Birçok kişi çeşitli sebeplerle estetik ameliyat geçirmek istemektedir. Doktor tercihi bu noktada önem arz etse de hastanın tam olarak ne gibi bir beklentiyle ameliyat masasına oturduğu net anlaşılmalıdır.