Robotik Cerrahi Hakkında

Obezite cerrahisinde robot kullanımı sağlandığı zaman buna robotik obezite cerrahisi denilmektedir.

featured

Obezite cerrahisinde robot kullanımı sağlandığı zaman buna robotik obezite cerrahisi denilmektedir. Obezite cerrahisinde robot kullanımı doktorlara teknik açıdan büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu aletlerin daha ergonomik olması üç boyutlu görüntü ile daha iyi görüş sağlaması ve işlemlerin daha büyük hassasiyet ile yapılması bu kolaylıklar arasında sıralanmaktadır. Cerrah robotun küçük aletlerini kullanarak organların çevresini saran dokuları ve bağırsakları koruyarak hastanın karnında ince bir hassaslık ile ulaşabilmektedir.

Robotik Obezite Cerrahisi Yöntemleri

Genel kapsamda robotik obezite cerrahisi için 3 yöntem mevcut olmak ile beraber bunlar sleeve gastrektomi (tüp mide), Roux-en-Y gastrik bypass, ayarlanabilir gastrik bypass (mide kelepçesi) olmaktadır. Robotik cerrahi ile bariatrik cerrahinin en zorlu ameliyatlarından olan bağırsakların bir kısmının atlatıldı ameliyatların yani gastrik bypass ameliyatlarının kolaylıkla ve daha iyi sonuçlarla yapılabilmesi bu cerrahi robot ekipmanları ile sağlanmaktadır. Özel Sağlık Hastanesi sizlerin tüm bu olanaklardan faydalanması için tüm ekipman ve donanıma hazır bir şekilde sizlere hizmet etmeye hazırdır.

Obezite Tedavisinde Robotik Sistem Avantajları

Obezite tedavisinde robotik sistem doktorları 3 boyutlu büyütülmüş bir görüntü sağlamaktadır. Aletleri ek hareket özgürlüğü gelmektedir. Cerrahi manevra kabiliyetinin ve ergonominin bu şekilde arttığı gözlemlenmektedir. Daha iyi görüntü sayesinde daha hassas bir kişi yeteneği uzmanlara sunulmaktadır. Aletlerin hareket alanının dikkate değer ölçüde artmış olması bu tekniklerin en önemli avantajları arasında yer almaktadır. Karın duvarının kalınlığına bağlı zorlanma ve bükülmenin ortadan kalkması istenmeyen hafif el hareketlerinin ortadan kalkması ve oturur pozisyon sayesinde cerrahı kolaylık sağlaması robotik obezite cerrahisi tedavisinin kolaylıkları ve avantajları arasında yer almaktadır. Özel Sağlık Hastanesi sizlerin de bu avantajlardan faydalanması için robotik obezite tedavisi sunmaktadır.

Kaynak: https://www.ozelsaglikhastanesi.com/obezite-cerrahisi