Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ADF Sonrası Belek’te Basın Toplantısı Düzenledi

featured

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye’nin Belek Turizm Bölgesi’ndeki NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen ADF sonrasında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Lavrov: “ADF Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Başlatılan Yeni Bir Siyaset Formatıdır”

Lavrov, ADF’nin tamamlandığını belirterek, “Bu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan nispeten yeni bir siyaset bilimi formatıdır.” vdasino ifadesini kullandı.

Deprem Sonrası Yardımlaşma Çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı, geçen yıl Türkiye’de yaşanan deprem nedeniyle bir araya gelemediklerini belirtirken, depremin sonuçlarının aşılması ve mağdurlara yardım edilmesi için tüm çabaların yoğunlaşması gerektiğini vurguladı. Lavrov, Rusya’nın deprem sonrasında Türkiye’ye yardım eli uzatan ilk vdasino giriş ülkelerden biri olduğunu da hatırlattı.

Lavrov’dan Batıya Eleştiri

Rus Bakan, forumdaki programlar çerçevesinde “ABD öncülüğündeki Kolektif Batı’nın, tüm devletlerin egemen eşitliğine saygı ilkesi ile Birleşmiş Milletler Tüzüğü’nün ilkelerini açıkça hiçe saymasına” dikkat çekerek, Batı’nın uluslararası durumu kendi kurallarını dayatmak için vdasino twitter kullandığını belirtti. Lavrov, forumun faydalı geçtiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının uluslararası yükümlülüklere yaklaşımı yeniden düşünmeye sevk ettiğini ifade etti.